https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ods-ve-snemovne-podporila-ppp-model-dostavby-d4.do-jiznich-cech-se-lide-po-nove-dalnici-svezou-jiz-v-roce-2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: ODS ve Sněmovně podpořila PPP model dostavby D4. Do jižních Čech se lidé po nové dálnici svezou již v roce 2024

9. února 2021 | ODS
Poslanci ODS dnes v Poslanecké sněmovně podpořili finanční rámec pro dostavbu dálnice D4 soukromým investorem v rámci PPP projektu. S výstavbou dálnice v úseku Háje-Mirotice tak bude možné začít již v březnu, s jeho uvedením do provozu se počítá v roce 2024. Podle poslance a zpravodaje předloženého vládního materiálu Jana Bauera je to dobrá zpráva pro Jihočechy a všechny, kteří míří do Jihočeského kraje, protože dopravní spojení tímto směrem je dlouhodobě nevyhovující. Pokud by Sněmovna nerozhodla včas, hrozilo, že se výstavba zpozdí.

„Jsem rád, že i díky iniciativě, kterou jsem měl jako zpravodaj možnost vyvinout, jsme vládní návrh financování tohoto projektu provedli důkladnou debatou a Sněmovna o něm mohla rozhodnout včas. Dostavba D4 nejenže zlepší život lidí v Jihočeském kraji, ale současně ukáže, jak dobře umí stát spolupracovat se soukromým sektorem a zda je schopný projekty tohoto typu ohlídat. Pokud se nám do budoucnosti podaří udržet důvěru ze strany státu i soukromých investorů, bude možné podobnou cestou postupovat také u dalších infrastrukturních projektů,“ uvedl poslanec Jan Bauer.

Ten současně zdůrazňuje, že projekt není jen o výstavbě, ale vybraný investor ponese zodpovědnost také za dlouhodobě kvalitní údržbu a provoz. „Zvolený model financování pak má zajistit, že stát za dálnici koncesionáři zaplatí až v okamžiku, kdy se po ní svezou první řidiči. Přes tuto garanci budu jako jihočeský poslanec proces výstavby a kontrolní postupy ze strany státu pečlivě sledovat,“ ujistil Jan Bauer.

Ten se chce nadále zasazovat také o zlepšení navazujícího dopravního spojení z Písku směrem na hraniční přechod Strážný.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist