https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ods-zada-odvolani-reditele-dopravniho-podniku-praha-kvuli-schvalene-podezrele-zakazce-za-22-miliard
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS Praha: ODS žádá odvolání ředitele Dopravního podniku Praha, kvůli schválené podezřelé zakázce za 22 miliard

23. ledna 2020 | ODS Praha
Ředitel Dopravního podniku Praha Witowski, dosazený bez výběrového řízení hnutím Praha Sobě, podepsal bez schválení dozorčí radou kontrakt na dlouholetý servis vozů metra na linkách metra A a B do roku 2035. Na základě výběrového řízení, které proběhlo bez uveřejnění, získá opět Škoda Transportation, vlastněná skupinou PPF, kontrakt za 22 miliard korun. ODS Praha považuje zjištěné skutečnosti za závažné. Na dnešním jednání zastupitelstva proto budeme požadovat odvolání ředitele DPP.

„Byl jsem poslední primátor, který se snažil dopravní podnik očistit od nevýhodných smluv a různých klientelistických vazeb. Z tohoto důvodu jsem také prosadil výběrové řízení na nového generálního ředitele a zorganizoval audit podezřelých zakázek přes současného senátora Václava Lásku. Na tomto základě jsem se snažil zrušit nevýhodné zakázky, zefektivnit chod firmy a posílit její vlastní činnosti. O to více mě současný vývoj mrzí. Zároveň vyzývám Radu hlavního města Prahy, v čele s primátorem Hřibem, aby podobné jednání netolerovali a okamžitě odvolali ředitele Dopravního podniku, pana Witowského,” říká bývalý primátor za ODS Bohuslav Svoboda.

Pražská ODS přitom už v loňském roce upozorňovala na výběrové řízení pražského Dopravního podniku bez uveřejnění za 500 milionů korun. Jednalo se o nákup klimatizací do nových tramvají a opět se jednalo o zakázku pro Škodu Transportation.

„Je zarážející, jak hnutí pana Čižinského využívá rétoriku boje proti jakýmsi starým strukturám, aby mohl obsazovat místa v městských společnostech spřízněnými osobami. Přes ty následně realizuje mnohamiliardové zakázky bez řádných a otevřených soutěží. Jedná se o obrovský rozpor mezi jejich veřejnými prohlášeními a realitou. Je to takový podvod na vlastní voliče v přímém přenosu. Alespoň už víme, proč byl ředitel Dopravního podniku vybrán bez výběrového řízení,“ dodává předseda pražské ODS Tomáš Portlík.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist