Ilona Mazalová "> Odstartovala Koruna a Korunka Podbeskydí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/odstartovala-koruna-a-korunka-podbeskydi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Odstartovala Koruna a Korunka Podbeskydí

2. května 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Prvního května odstartovala výzva Koruna a Korunka Podbeskydí, jejíž cílem je ukázat zájemcům méně známá místa Lašské brány a jejího okolí. Akce je určena všem, kteří mají rádi pohyb a místní krajinu.

Pro úspěšné zdolání Koruny Podbeskydí je třeba navštívit čtrnáct vrcholů a zajímavých míst v našem regionu, vyfotit se na jednotlivých místech, například u příslušného turistického nebo vrcholového značení, infotabule, stromu apod. Následně je potřeba veškeré fotky zaslat na e-mail: koruna.podbeskydi@seznam.cz a pak si vyzvednout odměnu. Kdo by všech čtrnáct vrcholů nezvládl, nebo třeba nestihl obejít, stačí navštívit vrcholů sedm a splní si tzv. Korunku Podbeskydí. Místa lze navštívit v libovolném pořadí.

Ke zdolání letošní Koruny Podbeskydí je potřeba navštívit Červený kámen II., Přední Babí horu, Sosnu, Hradisko, Bačův kopec II, vyhlídkové místo na Štramberk, Včelín, Mořkovský vrch, Skalku, Škárkův kopec, lípu Kristiána Davida (Ženklavská lípa), vrch Bělá, vodojem u přehrady Kopčanka a Hradiště Dětřichovice. Podrobnou mapu vrcholů i s přesným určením lze dohledat na webových stránkách informačního centra www.kdk.cz/novinky-3/koruna-podbeskydi-2024-1 nebo Lašské brány Beskyd www.lasska-brana.cz.

Pro všechny, kdo splní podmínky výzvy, bude v Informačním centru Kopřivnice připravena odměna. Důležité je zaslat všechny fotografie do konce výzvy, tedy do 31. října 2024, po tomto datu nebude na zaslané fotografie brán zřetel. Odměny bude možné vyzvedávat od 1. července do 30. listopadu 2024.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist