https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/odvolani-ministra-kremlika-byla-jedina-spravna-moznost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Odvolání ministra Kremlíka byla jediná správná možnost

20. ledna 2020 | ODS
Rozhodnutí ministerstva dopravy zaplatit za internetový obchod a aplikaci na zakoupení a ověření elektronické dálniční známky více než 400 milionů korun kritizovala ODS naprosto zásadním způsobem od prvního okamžiku jeho zveřejnění. Proto občanští demokraté odvolání ministra Kremlíka vítají.

„Další důkaz naprosto zoufalé personální politiky předsedy vlády. Ačkoliv Andrej Babiš od začátku označoval Vladimíra Kremlíka za profesionála, jeho působení na ministerstvu bylo amatérské. Naprosto zpackaná a předražená zakázka na e-shop na dálniční známky byla jen třešničkou na dortu. Na nedostatečné zkušenosti a kompetence Vladimíra Kremlíka jsme upozorňovali od počátku. Opět se ukázalo, že jsme měli pravdu a premiér sáhl při výběru ministra vedle, jako už mnohokrát. Premiér ale nemůže ministry vybírat metodou pokus-omyl, české daňově poplatníky to totiž stojí spoustu peněz,“ říká první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

„Nejdřív musela ODS důrazně upozornit v souvislosti s e-shopem na dálniční známky na bezprecedentní pokus o loupež na ministerstvu dopravy. Odvoláním ministra Kremlíka nám dal Andrej Babiš za pravdu. Dlouhodobým pověřením řízení resortu dopravy ministrem průmyslu Andrej Babiš od ODS opět opisuje. Měli jsme to ve volebním programu už v roce 2013," říká dopravní expert ODS Stanislav Blaha.

Poslanec Blaha chce dál podezřelé okolnosti zakázky na nový e-shop s dálničními známkami sledovat. Je totiž podepsaná, a pro stát z ní zřejmě stejně bez ohledu na další postup vyplynou nějaké finanční sankce. Chybějící informace bude žádat mimo jiné i v rámci poslaneckých interpelací.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist