https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/oficialni-navsteva-konference-predsedu-evropskeho-parlamentu-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

EU2022.CZ: Oficiální návštěva Konference předsedů Evropského parlamentu v Praze

16. června 2022 | EU2022.CZ
Vláda České republiky přivítala předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolu společně s předsedy jednotlivých politických skupin této instituce. Jednalo se o první akci konanou pod hlavičkou českého předsednictví.

Konference předsedů Evropského parlamentu vedená předsedkyní Robertou Metsolou navštívila ve čtvrtek 16. června 2022 Prahu. V Lichtenštejnském paláci se postupně setkala s představiteli české vlády, a také předsedy obou parlamentních komor.

„Návštěva Konference předsedů Evropského parlamentu v předsednické zemi před začátkem jejího předsednictví je dlouholetou tradicí a je stěžejní pro položení základů budoucí úspěšné spolupráce,“ řekla předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola.

Hlavním bodem jednání byla diskuse nad prioritami předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Opomenuta však nezůstala ani témata, která budou dominovat v Evropské unii v průběhu českého předsednictví. Mezi nimi byl kladen důraz na pokračující podporu a pomoc Ukrajině, potravinovou bezpečnost, dodávky energií, klimatické cíle, digitální tranzici a ekonomickou obnovu.

„Oceňuji přístup paní předsedkyně Metsoly k českému předsednictví. Její doporučení nám velmi pomohla při jeho přípravách. Rada EU a Evropský parlament jsou partnery v legislativním procesu EU, a tak je klíčové, abychom si před začátkem předsednictví sdělili vzájemná očekávání,“ uvedl předseda vlády České republiky Petr Fiala.

Zástupci vlády České republiky a Konference předsedů Evropského parlamentu se shodli, že v současné situaci je nutné, aby EU postupovala při řešení krizí jednotně. Zástupci jednotlivých politických skupin Evropského parlamentu proto přislíbili podporu českému předsednictví při dosahování jeho cílů.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist