https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ohlednuti-za-spolecnou-strazni-zimou-v-krnap
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Ohlédnutí za společnou strážní zimou v KRNAP

30. března 2017 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Společné služby Stráže ochrany přírody Krkonošského národního parku a Policie České republiky pravidelně odhalují protizákonné jednání nerespektujících návštěvníků parku. V uplynulé zimní sezoně proběhlo celkem 51 společných kontrolních akcí, při nichž bylo zaznamenáno 55 přestupků.

Nejčastěji se strážci přírody a zákona zaměřovali na nepovolený vjezd motorových vozidel – v tomto případě sněžných skútrů a v nejchráněnější I. zóně národního parku na pohyb návštěvníků mimo značené cesty. Na porušování lesního zákona nedovolenými vjezdy do lesa se každoročně společně zaměřují přímo v lyžařských areálech.

V porovnání s předešlými roky se počet akcí zvýšil – především kvůli opakujícím se nedovoleným vjezdům skútrů a jiných sněžných vozidel. Zejména noční rušení divoce žijících zvířat a vyjíždění do volného terénu působí na území parku nejničivěji. Řidiči skútrů přitom většinou nebývají místní boudaři, kteří získávají povolení k vjezdu a setrvání na základě nároku vlastníků nemovitostí na území NP. Naopak se jedná o adrenalinové turisty, kteří tato pásová vozidla využívají pro své sportovní vyžití.

S policií budeme spolupracovat i v létě, kdy se zaměříme především na nedovolený vjezd a setrvání motorových vozidel na území KRNAP. Předchozí společné kontroly bohužel potvrdily, že současný stav provozu není uspokojivý. Vozidla jsou často odstavována na nevhodných místech a značná část z nich vjíždí na území Krkonošského národního parku bez legálního dokladu k vjezdu.


Další informace o aktuálním dění v Krkonošském muzeu Správy KRNAP najdete na facebookovém profilu www.facebook.com/krkonosskemuzeum
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist