Ing. Karel Srdečný "> Ohlídejte si spotřeby energií - Semináře Energetický management pro školy a objekty sociálních služeb - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ohlidejte-si-spotreby-energii-seminare-energeticky-management-pro-skoly-a-objekty-socialnich-sluzeb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

EkoWATT: Ohlídejte si spotřeby energií - Semináře Energetický management pro školy a objekty sociálních služeb

17. dubna 2023 | EkoWATT
Autor: Ing. Karel Srdečný, tel: +420 774 697 901
1. Jak vypadá špatný energetický management?
2. Jak sledovat a vyhodnocovat spotřebu energií.
3. Na co energie používáme a kolik nás to stojí?
4. Jak odhalit zbytečnou spotřebu energií.

To vše a mnohem více se dozvíte na seminářích 25. 4. či 27. 4. Semináře jsou určené správcům budov škol a objektů sociálních služeb. Semináře pořádá EkoWATT - Centrum obnovitelné zdroje a úspory energie, s podporou grantu z Norských fondů. Více informací získáte na stránkách projektu: www.ekowatt.cz či na adrese karel.srdecny@ekowatt.cz.

Semináře jsou součástí víceletého projektu Energetický management - cesta k úsporám energie.

Cílem projektu je motivovat školy a objekty sociálních služeb k  zavedení kvalitního (nikoli jen formálního)  energetického managementu a tím dosáhnout snížení spotřeb energií (spotřeba energie na vytápění, ohřev teplé vody, osvětlení, provoz technických částí - zejména kuchyní) a tedy i emisí. 

Projekt se zaměřuje úspory energie v objektech škol a sociálních služeb a zejména v pobytových zařízeních sociálních služeb, tedy DPS (Dům s pečovatelskou službou), Domovy seniorů, LDN, stacionáře, hospice, Domovy mládeže atd. Tato zařízení jsou, vzhledem k charakteru svého provozu, zatížená značnými provozními náklady na spotřebu energie (nepřetržité vytápění, vysoká spotřeba teplé vody) a zároveň zde existuje významný potenciál energetických úspor.

EkoWATT se v minulých letech zabýval analýzou spotřeb energií v několika typech objektů sociálních služeb a na základě těchto zkušeností zpracoval zásady jednoduchého energetického managementu vhodného pro tato zařízení a rozbor vhodných úsporných opatření pro tento typ zařízení. Úspory dosažené zavedením energetického managementu mohou dosahovat cca 10% spotřeb.

V rámci projektu vyjde také publikace Energetický management pro energetické managery.
Informace a kontakt: Ing. Karel Srdečný, tel.: +420 774 697 901, karel.srdecny@ekowatt.cz

O EkoWATTu
EkoWATT je přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí. Založena byla v roce 1990 jako nevládní nezisková organizace (občanské sdružení). Za dobu svého fungování se EkoWATT vyvinul v profesionální poradenskou a expertní společnost, jejíž výsledky jsou oceňovány v českém i mezinárodním měřítku. Naše poradenská střediska EKIS patří mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocená v ČR.
Ing. Karel Srdečný, tel: 420 774 697 901
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist