Radek Drahný "> Ohníček v Obřím dole ukončili strážci - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ohnicek-v-obrim-dole-ukoncili-strazci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Ohníček v Obřím dole ukončili strážci

25. července 2023 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Včera večer přijali strážci Správy KRNAP od místních obyvatel hlášení, že ve spodní části Obřího dolu je vidět hořící ohýnek. Ihned vyrazili na místo. V těsné blízkosti Dolního Úpského vodopádu v Obřím dole, v klidovém území KRNAP, kam nemá veřejnost právo vstupu, zastihli trojici nizozemských mladíků, kteří v uvedené lokalitě plánovali tábořit. Na místě si postavili dva stany a přímo na vysušené hrabance pod korunami mladých stromků rozdělali oheň.

Díky ohlášení byli strážci vybaveni hasicím přístrojem, a tak mohli oheň uhasit a zabezpečit lokalitu. V příkazním řízení všem třem přestupcům uložili v dané situaci maximální pokutu ve výši 10 000 Kč. Tu mladíci po návštěvě nejbližšího bankomatu zaplatili. Dnes, tedy ráno po události, se strážci vrátili na místo zkontrolovat ohniště a znovu je prolít vodou.

Apelujeme na návštěvníky Krkonoš, že v tak suchém období, jaké nyní panuje, kdy všichni sledujeme požáry na jihu Evropy a s ročním odstupem vzpomínáme na požár v Národním parku České Švýcarsko, není rozumné rozdělávat oheň ve volné přírodě, ba dokonce na území českých národních parků, kde je to zakázáno zákonem stejně jako táboření.

Poděkování za včasné zažehnání hrozby patří místní obyvatelům, kteří strážce informovali.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist