https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/okamzita-pomoc-poslat-penize.trvala-pomoc-resit-klimatickou-krizi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Okamžitá pomoc: poslat peníze. Trvalá pomoc: řešit klimatickou krizi!

25. června 2021 | Strana zelených
Jsme šokováni obrazy spouště, kterou způsobilo tornádo na Jižní Moravě. Vyjadřujeme nejhlubší soustrast rodinám a blízkým všech obětí této katastrofy i lítost všem, kterým tornádo vstoupilo do života.

Je povzbuzující vidět, že umíme držet při sobě, když je nejhůř. I my přispíváme do finančních sbírek a vyzýváme k tomu i všechny naše podporovatele. Můžete využít například www.darujme.cz/promoravu nebo www.donio.cz/pomocproJMK

Je alarmující, že jev, o kterém jsme dosud slýchali spíš jen ve zprávách ze vzdálených končin, udeřil tak náhle u nás. Není tajemstvím, že vědci už roky varují před důsledky změn klimatu, mezi které budou stále častěji patřit extrémní projevy počasí. A nejen sucho nebo přívalové deště, ale i hurikány a tornáda v místech, kde se dříve téměř nevyskytovaly.

Dostali jsme tvrdou lekci. Sami jsme proti síle přírody takřka bezbranní. Ale společně dokážeme leccos. Stejně, jako jsme se už mnohokrát spojili v úsilí pomoci co nejdříve odstranit následky pohromy, stejně tak musíme společně aktivně řešit klimatickou krizi. A urychleně začít opouštět všechny činnosti, které k ní přispívají.

Teď je potřeba pomoci zasaženým, ale hned potom je potřeba jediné – začít brát oteplování planety opravdu vážně. Týká se nás víc, než si mnozí z nás připouštěli.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist