https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/on-line-knihovna-ccbc-do-skol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) : CCBC spouští on-line knihovnu materiálů pro environmentální vzdělávání

Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) spouští novou on-line knihovnu CCBC do škol. Ta představuje pomůcku pro učitele, která jim může pomoci v přípravě a oživení výuky. On-line knihovna se spouští dnes 13. ledna a naleznete ji na internetových stránkách CCBC (zde - https://1url.cz/PzceC) zcela zdarma.

On-line knihovna navazuje na projekt CCBC do škol, který byl spuštěný na podzim roku 2019 a řadu úspěšných přednášek ze série Kaleidoskop. Tato on-line knihovna představuje kompletní výchovně vzdělávací environmentální program určený základním a středním školám. Obsahuje výuková videa s unikátními záběry z České republiky i z celého světa, k nimž jsou připraveny pracovní listy, infokarty a slovníčky pojmů. Materiály jsou roztříděné do čtyř základních tematických okruhů - ekosystémy, živočišná říše, globální výzvy a ochrana přírody. Všechny materiály byly vytvořeny předními českými odborníky a jsou vhodné i pro distanční výuku.
Pro organizaci CCBC je velmi důležitá kontinuální spolupráce s učiteli, a proto se jim také snaží nabídnout velmi širokou škálu témat a forem, které mohou používat při výuce. Učitelé si mohou zvolit, zda využijí online variantu videí a materiálů anebo pro výuku přizvou lektora, který ji doplní i o poutavou přednášku. „Samotní lektoři jsou lídři projektů, odborníci či dobrovolníci, kteří se aktivně podílejí na ochraně přírody. Na školách vypráví o environmentálních tématech a jejich řešeních, životě v dané zemi, kulturních rozdílech a o tom, jak vypadá práce v terénu,“ říká Alena Klézlová, koordinátorka vzdělání v CCBC. Přednášky mají populárně naučný charakter a podle ředitelky organizace Kristýny Novákové na ně organizace dostává spoustu pozitivních ohlasů. Nabídka CCBC obsahuje i zážitkové programy, které lze připravit pro školu na míru. (Všechny tyto varianty lze společně kombinovat nebo využívat zvlášť.)
„Jsem velice ráda, že můžeme využít síly CCBC a zprostředkovat žákům znalosti, zkušenosti a záběry odborníků. Doufám, že to pomůže jak školám, tak i rodičům vychovat generaci dětí s kladným vztahem k lidem, zvířatům i rostlinám,“ říká Kristýna Nováková, ředitelka organizace CCBC. Nabídka se také bude do budoucna dále rozrůstat a vylepšovat.
Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) je organizace sdružující české projekty, které působí na poli ochrany přírody a komunitního rozvoje u nás i ve světě. Prakticky každá negativní změna v životním prostředí je vratná a dříve či později napravitelná (například znečištění vody či ovzduší). Vyhubení rostlinných a živočišných druhů je však změna nevratná a neodčinitelná. S každým zmizelým druhem je život na této planetě o něco chudší a smutnější. Proto organizace považuje ochranu biodiverzity za jednu z nejdůležitějších globálních výzev. A také proto je hlavním posláním CCBC v ČR zejména vzdělávání a zvyšování informovanosti o přírodě a globálních výzvách.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist