https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/online-workshopy-propoji-moderni-technologie-i-prirodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Geopark Ralsko: Online workshopy propojí moderní technologie i přírodu

20. května 2021 | Geopark Ralsko
Autor: Lenka Mrázová, tel: 739 354 701
Land artový Festival v Ralsku se stal již tradiční jarní akcí v regionu, která láká návštěvníky do bývalého vojenského prostoru Ralsko do krajiny zaniklých obcí. Letos vzhledem ke koronavirové krizi hledá organizátor festivalu Geopark Ralsko další cesty, jak zapojit veřejnost do přírodního tvoření. Land-art je ekologicky laděný umělecký směr, který nezatěžuje přírodu, ale naopak vede k návratu k přírodním materiálům. Land-art je pro geopark způsob, jak se navrátit ke kořenům kraje, k přírodě a k historii místa.

V týdnu od 1. 6. do 4. 6. se setkají čeští a němečtí umělci v zaniklé obci Holičky a budou společně tvořit v místech, kde dříve stávala obec s 200 obyvateli, kapličkou, školou a dvěma hospodami. Dnes zde zbyly hlavně sklepy tesané do pískovce a unikátní kovárna. Každý den proběhne přímý přenos přímo ze zaniklé obce s reportérkou Tinou a umělcem Ondrou Koudelkou a každý může sledovat, jak díla z přírodních materiálů postupně rostou.

Novinkou jsou také online workshopy, kde se v online kavárně účastníci setkají s umělci a nakouknou do jejich kuchařky. Workshopy se konají každý den v 18.00.

Co je land-art? – I. Online workshop, 1. 6. 2021 od 18.00

Beseda s malířem a spisovatelem Janem Mackem o tom, co je přírodní umění. Získejte inspiraci pro vaše tvoření s fotografiemi land-artových děl z celého světa.

Stonebalancing – II. Online workshop, 2. 6. 2021 od 18.00

S našim předním balancerem Rudou Waypa Novákem se naučíte vyvažovat kameny v neuvěřitelných polohách bez jakékoliv podpěry.

Body painting Kamufláž – III. Online workshop, 3. 6. 2021 od 18.00

Akční umění s umělkyněmi Melissou a Katrinou. Malování na tělo inspirované uměním zvířat splynout se svým okolím. Dokážete proměnit svou podobu?

Malování světlem – IV. Online workshop, 4. 6. 2021 od 18.00

Unikátní workshop s fotografkou Lenkou Trčkovou. Malba světlem, jinak také luminografie využívá různých světelných zdrojů (svíčky, baterky, světelné tužky, pochodně) a jejich pohybu, který zachycuje na fotoaparát s dlouhou expozicí. I když to zní vědecky, můžete to zvládnout také a vytvořit zajímavé světelné fotky.

A jak to bude probíhat? Všechny informace jsou na webu projektu www.landart-ralsko.com. Po vyplněné přihlášky na workshop dostanou účastníci do e-mailu odkaz na místnost ZOOM a informace o tom, co si mají na dílnu připravit. V průběhu workshopu mohou debatovat, tvořit spolu s umělcem nebo sdílet svá vlastní díla.

Aktivity finančně podpořil Liberecký kraj a Česko-německý fond budoucnosti.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist