https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/optimalni-separace-zeleznych-casti-z-biomasy-ifat-2016
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

WAMAG, spol. s r.o.: Optimální separace železných částí z biomasy – IFAT 2016

27. května 2016 | WAMAG, spol. s r.o.
Autor: Kateřina Mohaplová, tel: 00420 737 363 528
Na veletrhu technologií pro zpracování vody, odpadních vod, odpadů a surovin IFAT 30. 5. – 3. 6. 2016 v Mnichově představí Goudsmit Magnetic Systems, partner firmy WAMAG, letošní novinku. Magnetický závěsný separátor vhodný pro prostředí s nebezpečím výbuchu prachu ATEX 21/22. Bude k vidění na stánku C2-316.

Tento magnet lze s úspěchem využít pro odstraňování železných částic z proudu recyklovaných materiálů, při velkoobjemové přepravě sypkých materiálů nebo biomasy jako jsou dřevo, komunální odpad nebo tuhá alternativní paliva. Tedy z materiálů, kterých se stále více využívá při výrobě energie.

Konstrukce:
Pásový dopravník kolem magnetu je vyrobený z extra pevného materiálu odolného proti opotřebení. Bez problémů dlouhodobě zachycuje a vynáší separované částice. Pomocný pól odtahuje magnetické částice z hlavního magnetického pole. Elektrické části, připojení a kabeláž splňují ATEX směrnice pro bezpečný provoz v prašných prostředích. Ložiska jsou také chráněna a magnetický systém je kompletně zakrytovaný pro bezpečný provoz. Stroj je možné doplnit o aktivní chladicí systém s tepelným výměníkem a čerpadlem, což zajistí optimální chlazení magnetu.
Kateřina Mohaplová, tel: 00420 737 363 528 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist