https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/organizatori-zvou-na-elbekirchentag
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Českobratrská církev evangelická: Organizátoři zvou na Elbekirchentag

Od 7. do 9. září se v německém Bleckede uskuteční tradiční setkání s přesahem do ekologie, kultury, vzdělávání a ekumenismu. Čekají vás dny plné diskusí, přednášek, modliteb, představení různých iniciativ, hudby a zábavy.

Místo, kde se potkává křesťanství s ochranou životního prostředí, kulturou, uměním i vzděláním. To je letošní Elbekirchentag uprostřed podmanivé biosférické rezervace labské krajiny na severu Německa.

Řeka nás propojuje a je centrálním motivem přeshraničního setkání, při kterém se daří pečovat o vzájemné vztahy i o přírodu kolem nás. Přijměte pozvání organizátorů na tuto tradiční, a přesto nevšední akci. Přihlášky jsou stále otevřeny a součástí pozvání je i nocleh a snídaně zdarma.

Více informací naleznete na www.elbe-kirchentag.de

Hlásit se můžete i přes ekumena@e-cirkev.cz - v případě potřeby můžeme koordinovat spolujízdu na akci.


Propojený svět, různé zájmy

Letošní ročník se zaměřuje mimo jiné na globální souvislosti. Například tažní ptáci - hnízdí u nás, přilétají z nejrůznějších zemí a zase se tam na čas vrací. Čápi letí z labských luhů přes Balkán, Sýrii, Palestinu a Egypt do afrických zemí, s nimiž naše a německé církve udržují ekumenické vztahy. Podobně i ryby putují proti proudu a po proudu Labe a část svého života tráví ve světových mořích.

Biosférická rezervace Niedersächsische Elbtalaue (Dolnosaské labské říční luhy), kde se akce koná, patří do světové sítě biosférických rezervací chráněných UNESCO. Právě v jedinečné lužní krajině se budou účastníci zamýšlet nad společenstvím člověka a přírody. Mají být její krajinné, kulturní, sociální, ekologické i ekonomické hodnoty a funkce v souladu? A jak do toho promlouvají různé vnější faktory a zájmy? Zemědělství a říční plavba, ochrana před povodněmi, ochrana přírody, cestovní ruch a zájmy obyvatel daných lokalit...
Říční krajina spojuje, již podesáté

Elbekirchentag se koná od roku 2008, a to pokaždé na jiném místě podél řeky Labe. Upozorňuje na zvláštnosti říční krajiny, společenství člověka s přírodou a na nutnost zachovat kvalitu životního prostředí (nejen) na řece Labi. Akce se stala platformou pro různé aktéry s pestrou nabídkou aktivit: s informačními stánky a dílnami, zábavným programem, diskusními kroužky, vzdělávacími akcemi apod.

Organizátorem letošního desátého ročníku je Svaz Evangelické lutherské církve Lüneburg. Ten do příprav zapojil tradičně i další lokální ekologické iniciativy, kulturní organizace, profesní svazy, umělce, vzdělávací a občanské iniciativy i místní obyvatele.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist