https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/osn-hleda-fotografie-do-nove-publikace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: OSN hledá fotografie do nové publikace

3. února 2016 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 122 396, 739 242 382
Výzvu fotografům vyhlásil Program OSN pro životní prostředí. Do své publikace o životním prostředí hledá vhodné ilustrační fotografie. Snímky mají odrážet provázanost ekonomiky, společnosti a životního prostředí v evropském regionu. Autoři vybraných fotografií budou v publikaci řádně kreditováni, výběr je však bez nároku na finanční odměnu. Přihlašování fotografií trvá do 1. března 2016.

Výzvu organizuje a publikaci vydává UNEP (Program OSN pro životní prostředí). Podrobné informace a přihlášku naleznete zde na webových stránkách UNEP v anglickém jazyce . Vybrané fotografie se stanou součástí Zprávy o životním prostředí širšího evropského regionu, která bude slavnostně zveřejněna na ministerské konferenci procesu Životní prostředí pro Evropu v červnu 2016.

Mezi témata, která by měly fotografie pozitivně nebo negativně ilustrovat, patří například zelená města, kvalita ovzduší, obnovitelná energie a ohrožení změnou klimatu. Všechny musí být pořízené v Evropě. Vybrané fotografie může UNEP použít také ve svých dalších publikovaných materiálech. Do výběru se hlásí přímo autoři fotografií, a to starší 18 let.

UNEP (United Nations Environment Programme) je mezinárodní organizace pro záležitosti životního prostředí. ČR je od svého vzniku jejím aktivním členem. UNEP vždy s odstupem několika let vydává publikaci hodnotící stav světového životního prostředí, tzv. Global Environment Outlook (odtud zkratka GEO) - Globální výhled životního prostředí. První vyšla v roce 1997 a poslední GEO-5 před 4 lety. Připravovaná GEO-6 se očekává v roce 2018. Během její přípravy probíhá analýza různých opatření a revize dat o životním prostředí. Tohoto procesu se účastní stovky odborníků z celého světa, včetně zástupců z České republiky. Kromě hlavní celosvětové publikace jsou vydávány i dílčí tematické a regionální zprávy. Během letošního roku se dokončují práce na regionálních zprávách tak, aby mohly být představeny v květnu 2016 na mezinárodní konferenci životního prostředí UNEA-2. Právě do regionální zprávy o panevropském životním prostředí se nyní hledají nejvhodnější ilustrační fotografie.

S případnými dotazy se obracejte na Filipa Vrlíka (E-mail: filip.vrlik@mzp.cz) z odboru mezinárodních vztahů MŽP.
Petra Roubíčková, tel: 267 122 396, 739 242 382 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist