Tiskové oddělení MŽP "> Otevřeli jsme přihlašování filmů na 48. ročník EKOFILMu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/otevreli-jsme-prihlasovani-filmu-na-48.rocnik-ekofilmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Otevřeli jsme přihlašování filmů na 48. ročník EKOFILMu

17. února 2022 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Máte filmy? A mohli bychom je vidět? Tak trochu cimrmanovsky oznamujeme, že jsme dnes otevřeli přihlašování snímků na 48. ročník mezinárodního filmového festivalu s ekologickou tematikou EKOFILM. Ať už jste tvůrci nebo produkční či distribuční společnosti, až do 31. května můžete hlásit svá díla o životním prostředí a přírodním i kulturním dědictví, která na EKOFILMu doposud nedostala prostor a vznikla po 1. lednu 2020. Přihlašování probíhá prostřednictvím portálu www.filmfreeway.com. Nejstarší environmentální filmový festival v Evropě proběhne už tradičně v Brně v termínu 12.–15. října 2022. Dramaturgie z nich vybere 25 soutěžních snímků, které se představí veřejnosti.

„Ekologická a klimatická témata hýbou veřejností v Evropě i v Česku, protože i u nás pozorujeme důsledky změny klimatu čím dál citelněji. Velká sucha, nezvyklé teploty v létě i v zimě, extrémní projevy počasí, s tím vším se musíme naučit žít. Velkou otázkou pro hosty letošního EKOFILMu bude, jak naši krajinu a města připravit na měnící se podmínky, jak udržet vodu v krajině, zajistit dostatek potravin i energie, a přitom snížit dopady naší činnosti na planetu. Filmy i besedy by měly poukázat na ekologické problémy, otevřeně hledat jejich možná řešení a poodhalit i naději do budoucna,“ říká k připravovanému 48. ročníku EKOFILMU ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.

„Uvítáme filmy, které zpracovávají zásadní ekologické problémy současnosti. Klíčové jsou pro nás mantinely jednotlivých soutěžních sekcí, tedy snímky o krásách přírody, tvorba středoevropských filmařů i krátké filmy o životním prostředí. U doprovodného programu festivalu jsme se pak rozhodli zaměřit na možnosti, které v Česku máme k dalšímu snižování emisí a adaptaci na probíhající změnu klimatu. Dějištěm festivalu bude jako v minulých letech Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Univerzitní kino Scala, radnice Brna-střed a náměstí Svobody v Brně,“ doplňuje prezident festivalu Ladislav Miko.

Do soutěžní části festivalu, který se v Brně uskuteční 12.–15. října 2022, vybere dramaturgický tým pod vedením Jitky Kotrlové 25 nejlepších filmů, které budou soutěžit ve třech kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Udělovat se bude i Cena prezidenta festivalu a zejména Grand Prix – Hlavní cena festivalu ministryně životního prostředí. Filmaři mohou své snímky přihlašovat na webu filmfreeway.com do konce května a stejně jako loňský rok je přihlášení zpoplatněno. Výtěžek z přihlašovacích poplatků poslouží jako odměna oceněným tvůrcům.

EKOFILM pořádá Ministerstvo životního prostředí a organizuje jej Key promotion, Masarykova univerzita a EkoInkubátor.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist