https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/otevreny-dopis-rewe-group
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sídliště přátel sídliště Ďáblice: Otevřený dopis REWE Group

2. dubna 2020 | Sídliště přátel sídliště Ďáblice
Autor: Josef Platil, tel: 776474405
Vážený pane Kunathe,
(Penny, Penny Market Česká republika, Rewe GROUP Zentrallager Starbach, REWE)
obracím se na Vás jako předseda spolku, abych Vás upozornil na probíhající stavební řízení. Týká se plánované stavby kina, které má být údajně zbořeno a místo něho vyrůst typizovaná stavba Vašeho Penny marketu.Rád bych Vás upozornil, že budova kina tvoří nedílnou součást náměstí, na kterém je také kulturní dům a obchodní centrum.
Zatímco kulturní dům si zachovává i po 40 letech od výstavby svou unikátní historickou hodnotu, kinu Ládví hrozí destrukce. Abych Vás uvedl do obrazu: kino Ládví leží na sídlišti Ďáblice, které je hodnoceno jako nejkrásnější a nejhodnotnější sídliště v České republice. O sídlišti dokonce vyšla kniha, která slouží jako podklad pro žádost na prohlášení sídliště národní památkovou zónou včetně několika památek. Dále bylo o sídlišti napsáno několik desítek článků a bylo dále propagováno v médiích včetně televize.
7000 občanů, polovina obyvatel sídliště, a tedy i vašich potenciálních zákazníků, se vyjádřilo pro zachování tohoto unikátního sídliště. V posledním roce došlo i k několika masovým protestům proti plánovaným demolicím. Věřím, že s těmito novými informacemi ustoupíte od demolice této hodnotné kulturní památky minulého století a budovu kina zachováte.
S pozdravem,
Josef Platil
předseda Spolku přátel sídliště Ďáblice
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist