https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/otevri-si-leto-s-hnutim-brontosaurus-a-priprav-se-na-prival-zazitku-i-dobry-pocit-z-dobrovolnictvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Otevři si léto s Hnutím Brontosaurus a připrav se na příval zážitků i dobrý pocit z dobrovolnictví

13. března 2017 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Lukáš Wiesner, tel: 773 267 319
Na letních akcích budou brontosauři zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata nebo značit turistické trasy na Ukrajině. Zároveň si ovšem užijí zážitkový program. Podívej se už teď na nabídku brontosauřích letních akcí a vyber si tu, která ti nejvíce vyhovuje.

Na letních akcích budou brontosauři zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata nebo značit turistické trasy na Ukrajině. Zároveň si ovšem užijí zážitkový program. Podívej se už teď na nabídku brontosauřích letních akcí a vyber si tu, která ti nejvíce vyhovuje. Hnutí Brontosaurus každoročně otevírá nové příležitosti svými akcemi zaměřenými převážně na mladé lidi od 15 let. Díky jedinečné kombinaci zážitků s novými přáteli a dobrovolnické činnosti na zajímavých místech můžeš s Brontosaurem prožít nezapomenutelnou akci, která tě doopravdy posune.

Letošní várka brontosauřích akcí má podtitul „Otevři si!”. „Mimo samotného příjemně stráveného času si totiž účastníci otevírají nové obzory, získávají cenné zkušenosti a pomocí zážitků se učí to, s čím se v každodenním životě nesetkají.”, popisuje přínos dobrovolnických akcí programový ředitel Hnutí Brontosaurus Dalimil Toman. „Navíc se jim otevírá možnost dobrovolnictví v zahraničí nebo možnosti podílet se na práci na záchranné stanici pro zvířata nebo nahlédnout pod ruce ochranářům památek,” dodává.

Celou nabídku táborů lze najít v brontosauřím kalendáři akcí.
https://www.brontosaurus.cz/co-delame/kalendar-akci/list-2

Hnutí Brontosaurus totiž tradičně pořádá letní akce nejen po celé České republice, ale i v zahraničí. S Brontosaury se tak můžeš podívat třeba na Ukrajinu nebo do Srbska. Navíc i když se Brontosauři zaměřují hlavně na mladé lidi, v nabídce nezapomínají ani na rodiče s dětmi.

Na letních brontosauřích akcích se ti otevřou místa, na které se jinak nepodíváš. V zákulisí hradů a zámků nebo na půdě záchranné stanice pro ohrožená zvířata si můžeš vyzkoušet aktivity, ke kterým se běžně nedostaneš, a získat tak nové zkušenosti.

Jednotlivé akce se liší jak činností, tak příběhovým zaměřením. „Připravujeme vše od vodáckého „puťáku” po akci zaměřenou na opravu hradeb. Zároveň lze mezi tématy najít toulky historií, fantastické světy nebo africkou polární výpravu,” upřesňuje organizátorka brontosauřích akcí Leona Helešicová.

Hnutí Brontosaurus je uskupení převážně mladých lidí, kterým není lhostejný svět, ve kterém žijí. Proto už přes 40 let propojují smysluplnou práci pro přírodu, památky i lidi s netradičními zážitky a zábavou. Jsou nezávislí a otevření novým myšlenkám. Každoročně s nimi vyráží na kosení orchidejových luk, sázení stromů, opravování hradů nebo třeba stavění školy v Himálajích stovky dobrovolníků.

Letní akce pořádané Hnutím Brontosaurus finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo vnitra.

Fotografie najdete na této adrese:
https://drive.google.com/drive/folders/0B-rqUp-r3RGNcWVIanhteFJhTGc?usp=sharing
Lukáš Wiesner, tel: 773 267 319 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist