https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ozveny-afo-festivalu-popularne-vedeckych-filmu-poprve-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kampus Dejvice: Ozvěny AFO - festivalu populárně vědeckých filmů - poprvé v Praze

15. května 2017 | Kampus Dejvice
Autor: Romana Vylitová, tel: 723138565
Kampus Dejvice vás zve na Ozvěny AFO, mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.Kde: Ballingův sál, Národní technická knihovna v Praze
Kdy: pátek 19. května od 12 do 22 hodin
Co: promítání dokumentů a debaty s odborníky po promítání a afterparty
Více o programu: FB @KampusDejvice
Vstupné je zdarma

Diváky čeká celkem pět odborných snímků, debata s odborníky, a pro odlehčení také na závěr brakový horor z 50. let minulého století nebo hudební afterparty. Dokumenty pojednávají např. o důsledcích prodlužování průměrného věku nebo objevů DNA, o vlivu globalizace na stravovací zvyklosti lidí z tradičních kultur, o požadavcích současného světa na zálohování dat nebo o autorství obrazů malíře Hieronymuse Bosche. Ozvěny AFO představují filmy, které upozorňují na současné problémy a zdůrazňují, že je potřeba je řešit teď a netvářit se, jako by to měly udělat až další generace.
Akce je určená nejen pro studenty, kterým končí semestr, ale pro všechny zájemce. „Doufáme, že letošním ročníkem nastartujeme mezi diváky zájem a do budoucna počítáme s rozšířením programu do dvou dnů,“ říká organizátorka festivalu Romana Vylitová.
Festival AFO je mezinárodní festival progresivních vědeckých snímků a dokumentů. Jde o největší událost svého druhu v ČR s návštěvností přes 5000 diváků. Letošního 52. ročníku s podtitulem The Future Is Now se zúčastnilo přes 5600 diváků. AFO pořádá Univerzita Palackého v Olomouci.
Kampus Dejvice
Kampus Dejvice je společná iniciativa šesti institucí sídlících poblíž Vítězného náměstí (ČVUT, VŠCHT, ÚOCHaB, NTK, UK a MČ Praha 6) v Praze 6, která usiluje o vytvoření příjemného prostoru s atraktivní nabídkou podnětů pro setkávání, zábavu i odpočinek studentů i občanů Prahy 6. Ozvěny AFO mezi ně patří.


O filmech:
12:00
Budoucnost práce a smrti/The Future of Work and Death
2016, Velká Británie, 88 min

Mnoho činností za nás brzy zastanou inteligentní stroje a předpokládá se, že nenahraditelnými prozatím zůstanou spíše kreativní obory. Provokativní, ale přitom realistický snímek o důsledcích rozvoje technologií.


14:00
Biologie 2.0: Jak se dělá evoluce/Biology 2.0: Making Evolution Evolve
2016, Francie, 52 min

Objev DNA otevře cestu k lepší a nadějnější budoucnosti lidstva. Přinesl pokrok a řešení mnoha problémů lidstva, za určitých okolností však také nedozírné negativní následky. Zásahy do DNA živých organismů totiž mění jejich stavbu a my zatím neumíme cíleně formovat jejich konečnou podobu.

Etnobotanika a lidská výživa: Případová studie ze Samoy/Ethnobotany and nutrition. A Samoa Case
2016, Česká republika, 25 min

Obezita již není doménou vyspělých zemí. V Polynésii leží nezávislý stát Samoa, jehož obyvatelé nahrazují stravu z lokálních plodin nezdravými importovanými potravinami bohatými na kalorie a cukry. Terénní výzkum o výživě zdejších obyvatel zde provedla skupina etnobotaniků z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze


16:00
Hieronymus Bosch poznamenaný ďáblem/Hieronymus Bosch – Touched by the devil
2016, Nizozemsko, 87 min

Jsou všechna díla připisovaná známému malíři skutečně autentická? Tým pěti odborníků na holandského malíře Hieronyma Bosche se vydal na několikaletou cestu kolem světa s cílem prozkoumat všechny jeho známé zachovalé malby a odhalit v nich tajemství po staletí ukrytá před zraky lidí.

18:00
Konec paměti/The End of Memory
2015, Francie, 52 min
Jak zálohovat naši existenci pro další generace? Technologický vývoj paměťových médií se s příchodem internetu zrychlil, celých 90 % objemu všech dat vzniklo za poslední dva roky. Některé ze zálohovacích technologií, třeba diskety nebo VHS kazety už pár let neexistují, respektive nemáme přístroje na jejich čtení.

20:00
Robot monster

1953, USA, 66 min
Hororový snímek z 50. let od Phila Tuckera může svou absurditou směle konkurovat klasikám od Eda Wooda. Brilantně poskládané dialogy řadí tento snímek mezi nejromantičtější filmový brak všech dob. Příběh pojednává o mimozemském agresorovi s vizáží gorily a potapěčskou helmou na hlavě.

Od 21:00
Afterparty AFO v Cafe Prostoru_
DJ Diplomatiq

Sledujte náš facebook!
@KampusDejvice
Romana Vylitová, tel: 723138565 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist