Radek Drahný "> Památník obětem hor se opravuje - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pamatnik-obetem-hor-se-opravuje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Památník obětem hor se opravuje

6. srpna 2021 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Památník obětem hor, stojící v sedle mezi Luční a Studniční horou při cestě od Výrovky na Luční boudu, prochází opravou. Drobná kamenná stavba čelí snad nejdrsnějším klimatickým podmínkám v Česku, což se podepsalo na jejím stavu. Aktuálně probíhá oprava střešní konstrukce.

Do objektu zatékalo a nebylo již nadále možné jej nechat přístupný veřejnosti. Střešní konstrukce byla z betonu a v důsledku koroze výztuže betonové střechy je nutné starou konstrukci zbourat a zhotovit střechu novou.

Po dobu opravy bude Památník veřejnosti uzavřen. Ostatně i jeho interiér připomínající lidi, kteří v Krkonoších přišli o život, je dočasně demontován a uložen mimo staveniště.

Památník obětem hor se nachází v nadmořské výšce 1 509 m n. m. a je věnován všem, kdo v horách přišli o život.

Oprava by měla být dokončena do začátku zimní sezony.


Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist