Adam Fišer "> Panasonic představil environmentální vizi na 250 let i supervýkonná tepelná čerpadla z Plzně - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/panasonic-predstavil-environmentalni-vizi-na-250-let-i-supervykonna-tepelna-cerpadla-z-plzne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Panasonic Heating & Cooling Solutions: Panasonic představil environmentální vizi na 250 let i supervýkonná tepelná čerpadla z Plzně

21. března 2024 | Panasonic Heating & Cooling Solutions
Autor: Adam Fišer, tel: +420 236 032 511
Na prestižním březnovém veletrhu Mostra Convegno Expocomfort (MCE) v italském Miláně představil Panasonic Heating & Cooling Solutions další fázi své dlouhodobé environmentální vize. Tu společnost rozjela již v roce 1932 a v jejím rámci uvedla na MCE i řadu supervýkonných tepelných čerpadel Big Aquarea M. Modely této řady se vyznačují mimořádně nízkým GWP (potenciálem globálního oteplování) na úrovni 3 a budou se vyrábět v Plzni!

Generální ředitel Panasonic Group Yuki Kusumi novináře na MCE zasvětil do environmentální vize skupiny, která je naplánovaná na 250 let a jejíž realizace začala již v roce 1932. Naplňování vize je rozděleno celkem do deseti fází – každá trvající čtvrt století – a klade si za cíl „prosperitu ve hmotě i mysli“. Probíhající čtvrtá fáze je věnována „zaměření se na řešení globálních problémů životního prostředí a nabízení zdraví, bezpečnosti a pohodlí zákazníkům“.

Kusumi se především zaměřil na představení iniciativy Panasonic s názvem GREEN IMPACT, která usiluje o bezuhlíkovou budoucnost. „Musíme předat tuto krásnou planetu našim dětem a vnoučatům v co nejlepším stavu, a proto je naší povinností potlačit globální oteplování všemi prostředky. Je nezbytné minimalizovat nadměrné využívání přírodních zdrojů a co nejdříve zavést udržitelné oběhové hospodářství. Za tímto účelem musíme trvale dosahovat limitu 1,5 °C, vyplývajícího z Pařížské dohody a se vší naléhavostí minimalizovat emise CO2. Panasonic tyto cíle vnímá jako hlavní prioritu,“ uvedl Kusumi a pokračoval: „Zejména v Evropě se domníváme, že elektrifikace topných zařízení prostřednictvím širšího využívání tepelných čerpadel je pro naplnění bezuhlíkové vize zcela zásadní. A proto vnímáme podnikání v oblasti vytápění a chlazení na evropském kontinentu za jednu z hlavních činností Panasonic Group.“

V návaznosti na environmentální vizi společnosti představil Hiroshi Komatsubara – generální ředitel evropské divize Panasonic pro vytápění a chlazení – novinky japonské značky v segmentu HVAC. Především se zaměřil na vysoce výkonná tepelná čerpadla typu vzduch-voda z řady Big Aquarea M, která jsou ideální pro rezidenční projekty a menší komerční prostory.

Nové jednotky nabízejí kombinaci všestrannosti a udržitelnosti, díky čemuž jsou ideální volbou pro nové stavby i rekonstruované objekty. Lze je například snadno napojit na fancoily, podlahové vytápění, zásobníky teplé vody a zejména radiátory. Dokážou ohřát vodu až na 75 °C při mrazivé venkovní teplotě –15 °C a hodnota topného faktoru je 4,66 při venkovní teplotě vzduchu 7 °C. Jednotky Big Aquarea M jsou navíc velmi tiché a mimořádně šetrné k životnímu prostředí, jelikož využívají přírodní chladivo R290 s GWP (potenciálem globálního oteplování) na úrovni 3.

Jednotky řady Big Aquarea M, jejichž výroba bude probíhat v západočeské Plzni, nabízejí výkon 20, 25 a 30 kW a vysokou úroveň škálovatelnosti. Konkrétně umožní bezproblémové propojení až deseti jednotek a vytvoření kaskády o výkonu až 300 kW.

Jedinečná technologie Panasonic T-CAP ještě vylepší výkon jednotek Big Aquarea při nízkých teplotách. Modely nové řady s technologií T-CAP si udrží plnou funkčnost a účinnost i při venkovní teplotě –20 °C bez použití záložního zdroje, jehož sepnutí prodražuje provoz čerpadla. Jedna jednotka s T-CAP dokáže poskytnout stejnou kapacitu při nízkých teplotách jako dvě jednotky bez této technologie, což snižuje náklady na materiál, instalaci i šetří místo.

Big Aquarea umožňuje Wi-Fi konektivitu a využívání řídicích systémů Aquarea Smart Cloud a Aquarea Service Cloud.

Prostřednictvím Aquarea Smart Cloud lze snadno ovládat nastavení vytápění a chlazení i monitorovat spotřebu a výdaje. Aquarea Service Cloud je řídicí systém, jenž je k dispozici servisním i instalačním firmám. Umožňuje pomocí vzdáleného přístupu nastavení, správu, diagnostiku i prediktivní údržbu systémů chlazení a vytápění. Technik tak dokáže na dálku diagnostikovat poruchu a k opravě zamířit se všemi potřebnými díly nebo vám pomůže s úpravou nastavení, aniž bude nutná jeho návštěva. Aquarea Service Cloud tak výrazně zjednoduší řízení i údržbu kaskády, kterou lze jednoduchým propojením jednotek Big Aquarea M vytvořit.
Adam Fišer, tel: 420 236 032 511

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist