Adam Fišer "> Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla ECOi-W AQUA-G BLUE - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/panasonic-predstavuje-reverzni-tepelna-cerpadla-ecoi-w-aqua-g-blue
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Panasonic Heating & Cooling Solutions: Panasonic představuje reverzní tepelná čerpadla ECOi-W AQUA-G BLUE

29. ledna 2024 | Panasonic Heating & Cooling Solutions
Autor: Adam Fišer, tel: +420 236 032 511
Využití přírodního chladiva R290 (lidově řečeno propanu) znamená výrazné snížení dopadu na životní prostředí ve srovnání s jinými chladivy. Nové produkty se navíc mohou pochlubit třídou energetické účinnosti A++ a vysokou sezónní hodnotou výkonu s maximem SEER 4,4 a SCOP 3,9.

Panasonic nabízí širokou variabilitu výkonnosti nových čerpadel. Dostupné velikosti se pohybují od 50 do 80 kW, což podnikům usnadňuje nalezení perfektního řešení pro jejich specifické potřeby. Díky možnosti jednoduchého propojení až osmi jednotek v kaskádě je možné navýšit kumulativní výkon až na 640 kW, což je kapacita dostačující již pro opravdu velké objekty s vysokými požadavky na vytápění či chlazení.

Velkou výhodu představuje i tzv. scroll kompresor, který zaručuje vysokou účinnost topného systému. Je bezúdržbový, tichý a má dlouhou životnost. Pyšní se vynikajícími parametry pro stlačení média, díky čemuž zvládnou tepelná čerpadla AQUA-G BLUE ohřívat vodu až na 70 °C.

Právě vysoká výstupní teplota vody je jedním z hlavních důvodů, proč jsou tepelná čerpadla považována za energeticky účinná řešení pro zásobování TUV v obytných a komerčních budovách. Obvykle totiž produkují nižší emise skleníkových plynů ve srovnání s tradičními způsoby ohřevu vody, jakými jsou například kotle.

Chcete-li zjistit více o nových reverzních tepelných čerpadlech vzduch-voda nebo jiných produktech z nabídky Panasonic, navštivte naše oficiální webové stránky na adrese www.aircon.panasonic.cz.
Adam Fišer, tel: 420 236 032 511
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist