Ondřej Píša "> Panattoni a Accolade do svého portfolia připisují další budovu oceněnou nejvyšším stupněm hodnocení udržitelnosti BREEAM New Construction. Hala ve Stříbře získala certifikaci Outstanding - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/panattoni-a-accolade-do-sveho-portfolia-pripisuji-dalsi-budovu-ocenenou-nejvyssim-stupnem-hodnoceni-udrzitelnosti-breeam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Panattoni Czech Republic Development, s.r.o.: Panattoni a Accolade do svého portfolia připisují další budovu oceněnou nejvyšším stupněm hodnocení udržitelnosti BREEAM New Construction. Hala ve Stříbře získala certifikaci Outstanding

4. května 2023 | Panattoni Czech Republic Development, s.r.o.
Autor: Ondřej Píša, tel: 725395465
Nová budova v Panattoni Parku Stříbro, jejímž developerem je společnost Panattoni a která patří do portfolia Accolade Industrial Fund, získala při hodnocení udržitelnosti BREEAM New Construction nejvyšší úroveň Outstanding. Společnosti tak potvrdily vysokou kvalitu svých portfolií, kdy Panattoni má aktuálně přes 720 000 metrů čtverečních certifikovaných budov a 100 % nemovitostí v rámci Accolade fondu disponuje certifikací BREEAM.

Nová budova o podlahové ploše téměř 28 000 metrů čtverečních byla dokončena během pouhých šesti měsíců, což je vzhledem k vysokému standardu budovy neobvyklé.
„Naše již desátá budova v Panattoni Parku Stříbro byla od svého počátku budována jako výkladní skříň v rámci real estate a automotive průmyslu bez kompromisů v oblasti ekologie a udržitelnosti. Výrobní budova doslova prošpikovaná automatizací a technologiemi si takový přístup zaslouží. Proces výstavby, použité stavební materiály a implementace nejmodernějších technologií vyústily v dosažení nejvyššího stupně certifikace, což jen potvrdilo naši vedoucí pozici na českém trhu v udržitelné průmyslové výstavbě,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a SR s tím, že v současnosti v rámci Panattoni prochází v ČR procesem certifikace BREEAM New Construction dalších 12 projektů o rozloze takřka 750 000 metrů čtvereční.
„Získání další certifikace BREEAM New Construction na úrovni Outstanding jen dokazuje, že plnění ESG cílů dlouhodobě nebereme ve fondu Accolade na lehkou váhu. Vysoká ekologická úroveň staveb je neoddiskutovatelně nutným požadavkem nejen ze strany nájemců, ale také investorů a finančních trhů a je přirozenou reakcí na fakt, kdy zelených a provozně úsporných průmyslových budov stále přibývá,“ řekl Milan Kratina, CEO Accolade.
Použití nejmodernějších technologií v rámci budovy umožnilo dosáhnout snížení spotřeby energií o 50 % a denní spotřeby vody o 65 %. Emise CO2 jsou pak o 62 % nižší, než je běžný průměr referenční budovy. Využito bylo více než 89 % odpadu vzniklého při stavebních činnostech. Ke snížení spotřeby energie a emisí CO2 mimo jiné přispěla výborná tepelná izolace obvodového pláště a střešní konstrukce.
BREEAM New Construction je systém hodnocení kvality a udržitelnosti nově postavených budov, který Panattoni využívá u všech projektů ve svém portfoliu.
Z pohledu dosažených úrovní jsou Panattoni Parky nejekologičtějšími stavbami na trhu průmyslových staveb v České republice.
Panattoni se po získání certifikátu Outstanding nově dokončené budovy v Panattoni Parku Stříbro může chlubit vybudovaným portfoliem, které dosahuje takřka 1 500 000 m2 budov s již získaným či běžícím procesem certifikace. Na úroveň Outstanding aspirují současně čtyři nově budované průmyslové haly v lokalitách v různých částech České republiky.
Ondřej Píša, tel: 725395465
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist