https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/parni-vlak-cd-vyrazi-na-prvni-parni-vikend-v-zeleznicnim-muzeu-v-luzne-u-rakovnika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Parní vlak ČD vyrazí na "První parní víkend" v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka

11. května 2017 | České dráhy
Tuto sobotu a neděli 13. a 14. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude připraven „První parní víkend“. Milovníci železniční historie navíc můžou oba dva dny vyrazit na krátký výlet parním vlakem z Lužné do Stochova, kde bude otevřený prezidentský salonek T. G. Masaryka.

Parní vlak do Lužné u Rakovníka vyjede v sobotu i v neděli z pražského Masarykova nádraží v 9:06 a pojede přes Dejvice, Veleslavín, Hostivici, Kladno a Stochov. Příjezd do Lužné u Rakovníka bude v 11:10. Zpět do Prahy se bude vlak vracet v 16:00, příjezd zpět na Masarykovo nádraží bude v 17:41. V čele vlaku se vystřídají dvě lokomotivy „Papoušek“ – 477.043 z luženského depa a hostující stroj 477.013 ze Slovenska.

Za jednosměrné jízdné z Prahy do Lužné zaplatí cestující 160 Kč, v prodeji budou také zlevněné jízdenky pro děti od 6 do 15 let a jízdenky pro kratší úseky. Předprodej jízdenek je zajištěn na mezinárodní pokladně na pražském Masarykově nádraží a jízdenky bude prodávat také vlakový personál přímo ve vlaku.

Komu nebude stačit jízda do Lužné u Rakovníka, může v sobotu i neděli absolvovat vyhlídkovou jízdu parním vlakem do Stochova. Ten bude odjíždět z Lužné ve 12:27 a zpět se sem vrátí ve 13:58. Ve Stochově si návštěvníci prohlédnou prezidentský salonek T. G. Masaryka.

V muzeu Českých drah budou od 9:30 do 17:00 otevřené všechny expozice. Návštěvníci si prohlédnou historické lokomotivy, vagony a drážní techniku. Kromě obou lokomotiv „Papoušek“, které se vystřídají v čele parního vlaku z Prahy a zpět, bude k vidění také lokomotiva 464.008 „Ušatá“ nebo 354.195 „Všudybylka“. Na své si přijdou i milovníci modelových kolejišť a pro nejmenší bude připravený dětský koutek a chybět nebude ani občerstvení a možnost pořídit si literaturu a suvenýry se železniční tematikou.

Akce v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka v průběhu roku 2017
13. a 14. května: První parní víkend v ČD Muzeu
27. května: Dětský den v železničním muzeu
3. června: Vyjížďka parním vlakem na oslavu výročí tratě Protivec – Bochov
24. a 25. června: Luženská setkání 2017
8. a 29. července: Parním vlakem z muzea k Berounce
8., 15., 22. a 29. července: Kolešovka 2017, společný projekt KHKD a ČD
5., 12., 19. a 26. srpna: Kolešovka 2016, společný projekt KHKD a ČD
26. srpna: Parním vlakem „Z muzea do muzea“
7. a 8. října: Poslední parní víkend v Železničním muzeu ČD

Otevírací doba ČD Muzea v Lužné u Rakovníka v roce 2016
květen, září, říjen: soboty, neděle a svátky 9:30 – 17:00
červen, červenec, srpen: úterý až neděle a svátky 9:30 – 17:00

Podrobnosti o muzeu ČD v Lužné u Rakovníka jsou na webu www.cdmuzeum.cz a www.cd.cz/nostalgie.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist