https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/parnim-vlakem-na-valassky-mikulassky-jarmek-do-valasskych-klobouk
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Parním vlakem na valašský mikulášský jarmek do Valašských Klobouk

30. listopadu 2016 | České dráhy
V sobotu 3. prosince se mohou zájemci svézt v rámci nostalgických jízd Českých drah parním mikulášským vlakem. Ten poveze cestující na tradiční valašský jarmek do Valašských Klobouk, který letos slaví už 25. výročí. Vyrostl z původního „sladkého“ trhu spojeného s mikulášskou pochůzkou na velký a hojně navštěvovaný jarmek s řemesly, tradicemi, zvyky, s lidovým folkórem a krajovými pochoutkami.

Na cestu do Valašských Klobouk mohou zájemci využít historický vlak tažený parní lokomotivou „Matěj“ při cestě z Valašského Meziříčí nebo z Bylnice. V nostalgické soupravě pojede Mikuláš s čertem a andělem a dětem, jímž rodiče koupí kupon za 30 korun, budou rozdávat balíčky s nadílkou. Předvánoční atmosféru tak ocení hlavně rodiny s dětmi, ale i milovníci železniční historie.

Lokomotiva „Matěj“ byla vyrobena začátkem března 1948 v ČKD Praha. Maximální dosažená rychlost byla 75 km/hod. V pravidelném provozu byla lokomotiva do roku 1978, kdy byla převedena do zálohy. „Matěj“ je první stroj, který začal pravidelně jezdit na trati Vlašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm takzvané nostalgické jízdy ČD.

V sobotu 3. prosince také České dráhy vypraví posilový vlak v úseku Horní Lideč – Valašské Klobouky a zpět pro odvoz návštěvníků na akci.

Cena jízdenky z Valašského Meziříčí (Jablůnky) do Bylnice a zpět přijde dospělého na 120 korun, dítě od 6 do 15 let 30 korun. Doporučujeme koupit jízdenky v předprodeji. Kapacita vlaku je omezena a přímo ve vlaku bude probíhat už jen doprodej volných míst. Předprodej jízdenek je možný ve stanicích Valašské Klobouky, Vsetín a Horní Lideč.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist