https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pavel-belobradek-k-volbam-do-ep-slozili-jsme-jedinou-skutecne-proevropskou-konzervativni-kandidatku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Pavel Bělobrádek k volbám do EP: Složili jsme jedinou skutečně proevropskou konzervativní kandidátku

1. března 2019 | KDU-ČSL
Autor: Denisa Morgensteinová, tel: 730 575 148
KDU-ČSL zahájila kampaň před volbami do Evropského parlamentu. Má společnou kandidátku s několika dalšími uskupeními – je to Koruna česká, Konzervativní strana, Sdružení pro místní správu a SNK Evropští demokraté. Kandidáty dále podporuje na 60 regionálních politických uskupení. „Rozhodli jsme se netříštit síly. V rámci stran, které mají tradiční program a vycházejí z křesťansko-židovských hodnot, se podařilo najít takto silnou sestavu. Jsme jediná skutečně proevropská a konzervativní kandidátka, která voličům nabízí kvalitní jména a dobrý program,“ okomentoval předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Lídrem kandidátky je současný europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL): „EU je především prostorem míru, bezprecedentního sedmdesátiletého míru, který je předpokladem prosperity. Díky EU je u nás blahobyt, jaký tady dříve nikdy nebyl. Jsme v současnosti jednoznačně jediné české spojení proevropských konzervativních stran. Unie vznikla na našich křesťansko-demokratických ideových základech. Unie vznikla díky politické odvaze poválečných křesťanských demokratů nahradit válčení vzájemnou spoluprací,“ vysvětluje jednička kandidátky.

Svůj post europoslance bude za KDU-ČSL obhajovat také Tomáš Zdechovský. Ten upozorňuje na to, že kandidátka je nejsilnější v historii KDU-ČSL. „Pevně věříme, že obrovské množství jmen a osobností pomůže voličům si nás vybrat. Věříme, že v těchto volbách můžeme hrát o čtyři mandáty,“ říká Zdechovský, který stál u tvorby společné kandidátky.

Europoslankyně Michaela Šojdrová ještě dodává, že lidovci jsou sice známí tím, že dělají věci s rozvahou – jsou klidná síla. Nicméně teď podle ní nastal čas, kdy rozvahu musí doplnit odvaha. „Budu usilovat o členství v zemědělském výboru. Prosazovat zájmy českých zemědělců. To znamená netrestat velké podniky, ale více podpořit malé a střední zemědělce, abychom měli dostatek našich kvalitních českých potravin. Budu bojovat, aby se Česká republika dostala z politické izolace. Abychom dokázali společně budovat bezpečnou Evropu s křesťanskou solidaritou. Budu bojovat statečně za nás v Evropě,“ doplňuje.


Kandidátní listina
č. 1 Doc. JUDr. Pavel Svoboda, PhD. DEA
č. 2 Mgr. et. Mgr. et.Mgr Tomáš Zdechovský
č. 3 Ing. Michaela Šojdrová
č. 4 Mgr. Jaroslav Suchý
č. 5 Mgr. Ondřej Benešík
č. 6 Bc. František Talíř
č. 7 Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo
č. 8 Mgr. Nina Nováková
č. 9 Mgr. Eduard Hulicius, MA
č. 10 Mgr. Hayato Okamura
č. 11 Bc. Lukáš Pachta, M.A.
č. 12 MUDr. Pavel Kopeček
č. 13 Ing. Eva Šillerová
č. 14 Mgr. Ing. Petr Vysloužil
č. 15 Mgr. Josef Ulrich, MBA
č. 16 Prof. RNDr. Jiří Witzany, Ph.D. (SNK-ED)
č. 17 Mgr. et Mgr. Jan Málek
č. 18 JUDr. Petr Krátký (Koruna Česká)
č. 19 Markéta Filipová M.A.
č. 20 Zdeňka Rybová (Konzervativní strana)
č. 21 prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc
č. 22 Mgr. et Mgr. Rudolf Havelka, Ph.D.
č. 23 Mgr. Lukáš Vermach, Ph.D. (Sdružení pro Místní Správu)
č. 24 Mgr. David Surý
č. 25 Mgr. Hana Bellová, B.A.
č. 26 Mgr. Vojtěch Marek
č. 27 Ing. Jan Borguĺa
č. 28 Mgr. Daniel Herman
Denisa Morgensteinová, tel: 730 575 148 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist