https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/penize-z-tezby-hnedeho-uhli-maji-slouzit-k-rozvoji-uhelnych-regionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: Peníze z těžby hnědého uhlí mají sloužit k rozvoji uhelných regionů

28. ledna 2020 | TOP 09
Minulý týden prošel ve Sněmovně prvním čtením horní zákon. Ochrana životního prostředí a rozvoj regionů jsou pro TOP 09 priority. K projednávané novele horního zákona proto Dominik Feri předloží pozměňovací návrhy, které zajistí, že více peněz z těžby hnědého uhlí zůstane v regionech, kde těžba probíhá.

„Stát nemá vysávat peníze z regionů zatížených těžbou, ale má jim pomáhat. Naše další návrhy zároveň určí, že peníze z těžby jiných nerostů nepůjdou do centrálního rozpočtu, ale budou směřovat do Státního fondu životního prostředí České republiky. Budou tak účelově určeny na ochranu a zlepšování životního prostředí,“ řekl poslanec TOP 09 Dominik Feri.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist