https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/perspektivy-vlakove-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zvonečník, z.s.: Perspektivy vlakové dopravy

12. února 2019 | Zvonečník, z.s.
Autor: Jiří Jakl, tel: 776877565
Vlaková doprava je perspektivním způsobem přepravy větších množství cestujících z regionů a v metropoli. Zvonečník oceňuje přístup Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy v přípravě projektů S-Metra a zlepšení dopravní infrastruktury a spolupráci se Správou železniční dopravní cesty. Význam má nejen spojení metropole s regiony, ale prostřednictvím velmi rychlých tratí také s Evropou.

V prosinci 2018 uspořádal Zvonečník debatu v Lidovém domě k perspektivám vlakové dopravy. Ukázala význam oddělení rychlíkových tratí od regionálních, problematiku řešení nádraží a zastávek a opatření proti vzniku hluku. Dopravní inženýři zdůraznili, že nemá smysl dívat se, co je nyní ve vyspělé Evropě, protože tak ji jen doháníme s realizací po desítkách let. Musíme se dívat, co se dnes ve vyspělé Evropě připravuje a držet krok s těmito plány. Železnice není přežitek, což dokládají jak rostoucí počty cestujících, tak přednosti, které v budoucnu může nabízet. Zvonečník vyzývá politiky vedení Prahy a státu k prioritizaci vlakové dopravy a ke spolupráci při realizaci již připravovaných a připravených projektů.

Bližší informace a prezentace panelistů ke stažení jsou dostupné na URL: https://dopravnikombinace.webnode.cz/news/z-debaty-perspektivy-vlakove-dopravy/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist