Milena Hurajová "> Peter Wohlleben: Tajný život stromů – co cítí, jak komunikují. Objevování fascinujícího světa - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/peter-wohlleben-tajny-zivot-stromu-co-citi-jak-komunikuji.objevovani-fascinujiciho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Peter Wohlleben: Tajný život stromů – co cítí, jak komunikují. Objevování fascinujícího světa

28. července 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Renomovaný lesník Peter Wohlleben v knize Tajný život stromů dává čtenářům možnost nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky, láskyplně se starají o svoje potomstvo a pečují dokonce i o své staré a nemocné sousedy. Poutavá knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody. Tento bestseller vydalo již poněkolikáté Nakladatelství KAZDA. Kniha vyšla ve výpravném vydání s množstvím překrásných fotografií, díky kterým se při čtení budete cítit jako na opravdové procházce lesem, v klasické verzi ve stejném znění bez ilustrací a také jako audiokniha v podání Aleše Procházky.

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Peter Wohlleben spojuje ve fascinujících příbězích o netušených schopnostech stromů nejnovější vědecké poznatky se svými vlastními bohatými zkušenostmi lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Ve stínech hvozdů nám tak osvětluje mnoho překvapivého a otevírá oči tak, abychom i my mohli objevovat životní cesty a tajemství stromů. Mnohé z nich – například duby – spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Stromy vnímají, cítí a mají i paměť. Neuvěřitelné, ale pravdivé. Kdo vyrazí s Peterem Wohllebenem do lesa, zjistí ty nejpodivuhodnější věci.

„Nikdy se od stromů nepřestanu učit. Nicméně i to, co jsem dosud pod střechou z listí objevil, bych si dříve nedokázal ani vysnít. Zvu vás, abyste se mnou sdíleli štěstí, jímž nás obdařují stromy. A kdoví, možná i vy sami objevíte při své příští procházce lesem zázraky – malé i velké,“ říká o knize Tajný život stromů její autor Peter Wohlleben.


O autorovi:
Peter Wohlleben (1964) se již od dětství chtěl stát ochráncem přírody. Studoval lesnictví a přes dvacet let pracoval jako úředník zemské lesní správy. Vede Lesní akademii v německém regionu Eifel a usiluje o návrat pralesů do různých oblastí světa. Často vystupuje v televizních pořadech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy na témata týkající se lesa a ochrany přírody. Svými bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Moudrost lesa, Přírodě na stopě a dalšími nadchl čtenáře po celém světě. Peter Wohlleben je také autorem mnoha oblíbených knih pro děti: Slyšíš, jak mluví stromy?, Víš, kde bydlí zvířata?, Víš, kde jsou děti stromů?, Kde si Píťa zchladí tlapky?, Půjdeš s námi ven?.
Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rb

radim buffalo tobias

30.7.2021 13:40
co na to teď požírači listí, vegani ?
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist