https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petice-za-koncepcni-ochranu-zelene-brzy-ziska-2000-podpisu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov: Petice za koncepční ochranu zeleně brzy získá 2000 podpisů

29. března 2019 | Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov
Autor: Josef Platil, tel: 776474405
Petice občanů ze čtvrtí Střížkov, Prosek, Letňany a Vysočany získává širokou podporu mezi nově nastěhovanými i starousedlíky. Brzy dosáhne 2000 podpisů.

Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov zahájil svou činnost bojem za záchranu existují zeleně na Střížkově.

Peticí, kterou brzy podepíše 2000 občanů, se domáhá ochrany existují zeleně, které nebyl dosud přiřazen statut parku.

Petice požaduje
1. aby zastupitelstvo MČ Praha 9 vydalo nesouhlasné stanovisko k žádosti o tuto změnu územního plánu,
2. aby starosta Jarolím a místostarosta Portlák s developerskou společností vyjednal takové podmínky, aby byla zeleň na tomto pozemku zachována a
3. aby byla tato plocha pojmenována Park Střížkov.

Tento park o rozloze 16 000 m2 byl otevřen 21. září 2017. Tvoří ho květnatá louka o velikosti 6 000 m2, trávník pro relax o ploše 500 m2, okrasné křovinaté plochy a odpočívadla. Součástí parku je také víceúčelové hřiště o velikosti 16 x 30 metrů určené pro basketbal, volejbal, nohejbal nebo i fotbal, dětské hřiště pro větší děti (horolezecká stěna, houpačky, lanová dráha, trampolína, atd.) o ploše 400 m2, dětské hřiště pro menší děti (pískoviště, prolézačky, dětský domeček, houpačky, kreslící tabule, atd. ) o velikosti 170 m2 a dále dětské hřiště s lanovou pyramidou na ploše 136 m2.

Petice se během dvou týdnů od zveřejnění stala tématem diskuzí nejen na facebooku v místních skupinách Střížkováci a Praha 9 - Dobrá adresa, ale i na setkání Společenství vlastníků jednotlivých bytových domů na Střížkově a na Proseku. O petici již také vyšel článek v periodiku Místní noviny 9, ve kterém je park mylně označen jako stavební parcela.

Petiční archy jsou dostupné jak ve formě letáku, tak pro hromadný sběr podpisů na webu www.park-strizkov.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist