https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petr-bendl-lesni-zakon-podporim-problem-ale-vyresi-jedine-novela-mysliveckeho-zakona-nebojme-se-ho-otevrit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Petr Bendl: Lesní zákon podpořím, problém ale vyřeší jedině novela mysliveckého zákona, nebojme se ho otevřít

11. září 2019 | ODS
​​​​​​​Občanští demokraté podpoří novelu lesního zákona. Podle poslance Petra Bendla otevírá cestu k řešení kůrovcové kalamity. Snazší obnově lesů by ale podle něj pomohla především novela mysliveckého zákona, kterou by měla předložit vláda.

„Novelu lesního zákona se chystám podpořit, jsem přesvědčen, že pomůže nestátním vlastníkům lesů řešit následky kůrovcové kalamity, a proto věřím, že se shodneme na jeho rozumné podobě. Podporuji i pozměňovací návrh, který reguluje počty spárkaté zvěře. Ta často ničí nově vysazené stromky a brání obnově našich lesů. Tento problém je ale daleko širší, proto jsem přesvědčen, že bychom se neměli bát otevřít myslivecký zákon, který by celý problém řešil mnohem komplexněji,“ uvedl poslanec za ODS Petr Bendl.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist