https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petr-bendl-vyzvali-jsme-vladu-aby-resila-klecovy-chov-na-urovni-eu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Petr Bendl: Vyzvali jsme vládu, aby řešila klecový chov na úrovni EU

16. září 2020 | ODS
Občanští demokraté podpořili konec klecového chovu. Zároveň prostřednictvím usnesení vyzvali vládu, aby klecový chov řešila na úrovni Evropské unie a nedocházelo tak k dovážení klecových vajec ze zahraničí. Čeští zemědělci nesmí být znevýhodněni a konkurenceschopnost českých firem se musí zachovat. Navrhované usnesení ale vládní většina nepodpořila.

„ODS podpořila větší pohodu zvířat při projednání zákona O ochraně zvířat proti týrání a zároveň prosadila v Poslanecké sněmovně usnesení, kterým vyzývá vládu ČR k aktivnímu prosazování zákazu klecových chovů na úrovni EU, a aby v termínu do 31. 3. 2021 podala do Sněmovny informaci o stavu projednání. ODS podpoří program podpory vyvolaných nutných investic u producentů vajec tak, aby neklesala konkurenceschopnost českých firem na trhu,“ uvedl místopředseda zemědělského výboru a poslanec ODS Petr Bendl.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist