https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petr-fiala-jsme-hlasem-zdraveho-rozumu-mezi-dvema-extremy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Petr Fiala: Jsme hlasem zdravého rozumu mezi dvěma extrémy

16. března 2019 | ODS
Předseda občanských demokratů přednesl projev na Programové konferenci věnované hlavním prioritám ODS na domácí politické scéně a volbám do Evropského parlamentu.

Předseda ODS představil pět prioritních reformních politik ODS: daňovou reformu, důchodovou reformu, reformu státu, reformu vzdělávání a politiku životního prostředí. Podle Petra Fialy „Jsou to priority lidí, zvláště střední vrstvy, priority občanů, kteří pracují, řádně platí daně a poctivě se starají o rodinu. A chtějí stát, který bude malý, levný, chytrý a k lidem přívětivý. Abychom tu my občané nebyli pro všemocný stát, ale stát tu byl pro nás.

Pět reformních priorit ODS reprezentuje naši víru v to, jak má vypadat efektivní stát a naše odmítnutí představy státu, ke které směřují socialisté a komunisté.

Občanská demokratická strana, bude znovu stranou programu a stranou reformy. Reformy pro malý, levný, chytrý a přívětivý stát. Reformy pro jednodušší a nižší daně. Reformy pro důchody dnešních čtyřicátníků a mladších, protože bez reformy jejich důchody prostě nebudou. A současná vláda je zbabělá a neschopná to řešit, protože pro ni je to daleko a neví si s tím rady. Současná vláda tyto lidi klidně hodí přes palubu, jen aby se nemusela namáhat.

Reformy vzdělávání, které lidem otevřou dveře k lepším příjmům a připraví je na budoucnost. Jsme průmyslová země a významná část našich pracovních míst bude v krátkém čase ohrožena robotizací. A my nechceme, aby u nás za chvíli neměli lidé kde pracovat. Aby měli menší hodnotu než roboti.

A pro Občanskou demokratickou stranu je také důležitá i rozumná ochrana životního prostředí. Nechceme přeměnit zemi na výrobní linku nebo jeden lán řepky. Odmítáme módní ekologické kampaně, ale chceme předat krajinu dalším generacím stejně pestrou a zachovalou jako dnes,“ vysvětlil Fiala.

Petr Fiala vyzval k volbě ODS v blížících se volbách do Evropského parlamentu: „Zveme lidi k volbě ODS, neboť jen rozumné reformy a zdravý rozum může Evropské unii pomoci. Zdravý rozum je to, co si přeje většina našich spoluobčanů, kteří chtějí silné Česko v silné Evropě. Kteří si přejí, aby byl náš hlas v Evropě více slyšet.“

Budou to volby, v nichž se rozhodne mezi třemi hlavními proudy. Budou to volby, v nichž bude stát zdravý rozum proti extrémům a nejistotě. A my v ODS v těchto volbách reprezentujeme hlavní proud zdravého rozumu, který stojí mezi dvěma radikálními pozicemi. Reprezentujeme hlas skutečných národních zájmů. Hlas zdravého rozumu proti nekonečné integraci a regulaci na jedné straně, a vystoupení ČR z EU na straně druhé.

Jde nejen o to, aby Unie dobře fungovala a sloužila zájmům jednotlivých států, ale aby vůbec přežila, aby se chaos, který v malém sledujeme v souvislosti s brexitem, nestal součástí celoevropského úpadku. A Evropskou unii mohou zachránit jen reformy.

Zveme lidi k volbě ODS, neboť jen rozumné reformy a zdravý rozum může Evropské unii pomoci. Zdravý rozum je to, co si přeje většina našich spoluobčanů, kteří chtějí silné Česko v silné Evropě. Kteří si přejí, aby byl náš hlas v Evropě více slyšet.

Petr Fiala ve svém projevu zkritizoval současnou vládní koalici ANO, ČSSD a KSČM:

Máme za sebou dlouhé období velkého ekonomického růstu, ale taky vysokých vládních výdajů, promarněné roky koncepcí, snění... ale v podstatných kategoriích důležitých pro dobře fungující jednoduchý stát se pohybujeme v některých parametrech na hranici druhé stovky zemí. A s výjimkou bezpečnosti ve skutečnosti nejsme v žádné oblasti ve skupině nejlepších.

Vláda České republiky znovu projídá budoucnost, není efektivní, neumí ani investovat ani šetřit. Konkrétní vládní politiky nahradily marketingové kampaně vlády a ministři v nich hrají kompars předsedy vlády. Premiér tančí na palubě a hovoří o skvělých výsledcích, ale mezitím jsme se nenápadně propadli na samý chvost V4, pokud jde o ekonomický růst.

Pravda je taková, že cesta České republiky mezi nejlepší země v Evropě se zpomaluje. A zájmy Agrofertu se vydávají za zájmy České republiky.

A proto my říkáme, že musí přijít změna. Začali jsme ji na podzim v Senátu. Chceme pokračovat v květnu ve volbách do Evropského parlamentu. A pro nejbližší parlamentní volby musí platit:

Už žádné další 4 roky pro koalici ANO a ČSSD. Už žádné další 4 roky pro komunisty ve vládě. Už žádné další 4 roky promarňování potenciálu České republiky.

Celý projev Petra Fialy: https://www.ods.cz/clanek/17303-projev-na-programove-konferenci-ods
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist