https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petr-hlavacek-vnimam-nutnost-vest-dalsi-diskuzi-o-smetanove-nabrezi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Petr Hlaváček: Vnímám nutnost vést další diskuzi o Smetanově nábřeží

19. května 2020 | Hl. město Praha
Hlavní město se postupně snaží vracet život do míst, která Pražanům vzal turismus nebo doprava. Praha v minulosti odstranila parkoviště z Malostranského náměstí a v loňském roce udělala pěší zónu z Mariánského náměstí přímo před magistrátem. Z pohledu urbanismu je důležité, aby všechny skupiny obyvatel, tedy například řidiči, cyklisté a chodci, mohli koexistovat na jednom místě. Vedení města se proto nyní zabývá i otázkou provozu na Smetanově nábřeží. Podle 1. náměstka primátora hlavního města Petra Hlaváčka je však nutné tento záměr ještě blíže prodiskutovat, vnímá také nutnost vést další diskuzi například s městskou částí Praha 1.

„Problematiku Smetanova nábřeží jsme projednávali na klubu. Vnímáme pozitiva i negativa. Naší jedinou podmínkou je projednání s Prahou 1, jelikož všechny procesy ve městě se takto standardně řeší," uvedl náměstek Petr Hlaváček.

Důležitost větší diskuze nad záměrem podtrhuje fakt, že každá změna s sebou přináší jak klady, tak zápory, které je nutné detailně projednat. Kladem je rozšíření lidmi užívaného veřejného prostranství na jednom z nejkrásnějších nábřeží Evropy, na druhé straně je negativem změna zažitého stavu a nedohoda s městskou částí.

„Mrzí mě, že pan Scheinherr nehledá u takto důležitého kroku, který omezuje průjezdnosti centra, shodu s námi jako s koaličním partnerem. Jsem přesvědčen, že na takovémto omezení by se měly dohodnout všechny tři subjekty pražské koalice. Obávám se, že takovýto zbrklý krok může vést k dopravnímu kolapsu v centru Prahy. Zástupci našeho klubu byli připraveni o návrhu odborně diskutovat a přicházeli s vlastním návrhem, aby Smetanovo nábřeží bylo uzavřeno pouze o víkendech a svátečních dnech. Takováto debata bohužel neproběhla," uvedl předseda zastupitelského klubu Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil.

„Na pondělním koaličním jednání, kde jsem byl přítomen, bylo dohodnuto všemi koaličními partnery, že se Smetanovo nábřeží uzavírat nebude. Jsem nemile překvapen, že toto náměstek pro dopravu nerespektuje," uvedl předseda zastupitelského výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy Jan Wolf.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist