https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petr-orel-v-senatu-konci-do-druheho-kola-voleb-postoupilo-nekolik-kandidatu-s-podporou-zelenych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Petr Orel v Senátu končí, do druhého kola voleb postoupilo několik kandidátů s podporou Zelených

26. září 2022 | Strana zelených
Petr Orel neuspěl v prvním kole senátních voleb, o 1.7 procentního bodu skončil třetí v obvodu Nový Jičín. Po šesti letech tak zelený senátor končí svou práci v horní komoře českého parlamentu.

„Chtěl bych poděkovat všem voličů, zejména pak ve svém domovském Novém Jičíně, kde jsem dostal nejvíce hlasů. Děkuji také všem osobnostem, které mě veřejně podpořily a také všem, kteří pomáhali s kampaní,“ komentuje výsledky voleb Petr Orel. „Velmi se omlouvám naopak těm, které jsem možná zklamal. Šel jsem do volebního boje za Stranu zelených, za stranu, kterou jsem v listopadu 1989 spoluzakládal a zůstal členem, přes všechny problémy, které tato strana zažila. Jsem přesvědčen, že základní myšlenkové ideje, tj. důraz na ochranu životního prostředí, na ochranu přírody, jsou správné a určující pro náš udržitelný život na planetě Zemi,“ dodal.

Spolupředsedkyně Strany zelených Magdalena Davis vyjádřila z neúspěchu Petra Orla zklamání. „Petr Orel v senátu řešil mnoho klíčových témat dneška, jako je klimatické změna, stav naší krajiny nebo energetika. Bude tam velmi chybět. Chtěla bych mu jménem Zelených poděkovat za jeho odvedenou práci i hájení barev Zelených a popřát hodně úspěchů a osobního naplnění v jeho další práci pro životní prostředí,“ uvedla Magdalena Davis.

Ve druhém kole naopak jsou další kandidáti s podporou Zelených: současní členové Senátu Ladislav Kos (Praha 11), a Renata Chmelová (Praha 10), a také nováček Martin Krsek (Ústí nad Labem). „Všichni tři to budou mít ve 2. kole velmi složité, zejména v pražských obvodech. Pokud by ale zejména v Ústí nad Labem současného senátora Doubravu, který byl známý kolaborací s ruským režimem, nahradil liberál Martin Krsek, bylo by to skvělé,“ uvedla Magdalena Davis.

Do druhého kola postoupili také Miluše Horská v Pardubicích a Lumír Kantor v Olomouci. „Tyto osobnosti podporují Zelení na základě úspěšné lokální spolupráce a přejeme jim ve druhém kole úspěch,“ dodala Magdalena Davis.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist