https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/petr-silar-nase-lesy-potrebuji-okamzitou-pomoc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Petr Šilar: Naše lesy potřebují okamžitou pomoc

9. června 2021 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Senátor Petr Šilar (KDU-ČSL a nezávislí) varuje před přehlížením škod v lesním hospodářství způsobených kůrovcovou kalamitou. Vláda podle jeho slov tento problém nebere vážně a systematicky zapomíná na ztráty lesáků už několik let.

„V Senátu jsem k tomu předložil usnesení, v němž vyzýváme Ministerstvo financí, aby konalo a uvolnilo potřebné finance. Upozorňuji na to, že podle kvalifikovaných odhadů dosáhly kůrovcové škody od roku 2017 již skoro 90 miliard korun,“ vysvětlil Šilar, který je v Senátu předsedou podvýboru pro zemědělství Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

„Na finanční ztráty na lesním porostu pro loňský rok Ministerstvo financí však nechce uvolnit ani korunu. Tomu nerozumím. Naši lesáci přitom potřebují minimálně 7 miliard korun. Ty škody v našich lesích jsou opravdu značné,“ doplnil senátor.

V usnesení, které bylo přijato na dnešní schůzi Senátu a jehož předkladatelem je Petr Šilar, vyzývá Senát ministryni financí Alenu Schillerovou k tomu, aby o oněch 7 miliard navýšila státní rozpočet. Šilar přitom zdůrazňuje, že tyto peníze lesáci využijí na obnovu lesních porostů.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist