Katrin Vorreiterová (svolavatelka akce) "> Pietní akt (vigil) před jatkami v Kostelci u Jihlavy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pietni-akt-vigil-pred-jatkami-v-kostelci-u-jihlavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Volná skupina aktivistů: Pietní akt (vigil) před jatkami v Kostelci u Jihlavy

27. prosince 2022 | Volná skupina aktivistů
Autor: Katrin Vorreiterová (svolavatelka akce), tel: 776001004
Rozloučení se zvířaty před smrtí


Ve čtvrtek 29. prosince v 6.30 h se u jatek Kosteleckých uzenin a.s. v Kostelci u Jihlavy po delší přestávce sejdou aktivisté v rámci pietního aktu neboli vigilu. Akci pořádá volná skupina aktivistů.

Smyslem těchto akcí je podat svědectví o zvířatech, která strávila život v neutěšených podmínkách chovů a jedou na jatka, kde je o chvíli později čeká smrt.
Aktivisté zastavují transporty, pořizují záběry zvířat a toto svědectví pak šíří na sociálních sítích.
U kamionů se lidé se zvířaty loučí a pro zvířata je to jediný okamžik v jejich krátkém životě, kdy zažijí vlídné slovo a některá i pohlazení. Účelem je poskytovat veřejnosti pravdivý obrázek toho, co nám živočišný průmysl skrývá, přimět je k uvědomění si skutečností a umožnit tak spotřebitelům volbu, zda se na tomto utrpení, využívání a zabíjení chtějí podílet.

„Žijeme v době, kdy již není nutné využívat a zabíjet zvířata kvůli našemu přežití. V obchodech neustále přibývá veganských výrobků, na internetu je spousta receptů na rostlinná jídla. Živočišný průmysl škodí klimatu a přírodě. Živočišné výrobky přispívají k civilizačním chorobám. Bylo by skvělé, kdyby lidé učinili změnu – pro zvířata, pro Zemi, ale i pro své zdraví,“ říká jedna z organizátorek této akce.
Na akci jsou vítáni všichni, komu situace zvířat není lhostejná. Není nutností být vegan či vegetarián.
Mezi jednotlivými transporty budou účastníci akce jako vždy stát u cesty a na chodnících s bannery (cedulemi) s různými nápisy a obrázky.
Shromáždění je řádně nahlášené.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist