https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-a-frakce-evropskeho-parlamentu-kam-se-chceme-zaradit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti a frakce Evropského parlamentu: Kam se chceme zařadit?

21. května 2019 | Česká pirátská strana
Piráti jsou středová liberální a proevropská strana. Podporujeme zachování EU, při vědomí nutnosti určitých změn a kroků, jako je vymýcení daňových rájů, udržitelně nastavená společná zemědělská politika a související systém dotací či obrana svobody Internetu. Zároveň jsme součástí rodiny pirátských stran se stejným hodnotovým a názorovým základem.

Je pro nás přirozenou volbou odpovídající liberální a proevropská frakce, která nám nejlépe umožní prosazovat náš program. V tuto chvíli takové existují dvě, Greens/EFA a ALDE, přičemž pirátští europoslanci (ze Švédska a Německa) byli uplynulé dvě období v Greens/EFA, a to především kvůli větší otevřenosti této frakce vůči návrhům Pirátů na reformu copyrightu. Čeští Piráti si nicméně frakci vybírají poprvé, a je tudíž přirozené zvažovat více možností a bavit se se všemi relevantními lidmi.

Jak určuje naše povolební strategie, po ohlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu se nejprve setkáme s dalšími pirátskými europoslanci (šanci na úspěch mají Piráti minimálně v Německu, Lucembursku, Finsku či Slovinsku) a následně budeme vyjednávat o možnostech spolupráce s těmi frakcemi, které připadají v úvahu – což jsou dvě výše zmíněné, ale není vyloučená ani varianta nové frakce s ohledem na volební výsledky v dalších evropských zemích a změny ve složení europarlamentu.

Významný faktor ve vyjednávání bude i pozice hnutí ANO. Piráti nebudou v jedné frakci s hnutím ANO s ohledem na to, že řada našich priorit se týká nakládání s evropskými dotacemi a nehodláme v této věci bojovat s jinou českou stranou uvnitř vlastní frakce.

Přirozeně se setkáváme se zástupci frakcí již nyní, jak lze dohledat v našem transparentním registru kontaktů, abychom vzájemně zmapovali zájem a možnosti. Garantovat každopádně můžeme, že budeme součástí liberální, proevropské frakce, která bude brát vážně problematiku životního prostředí a současně bude respektovat Pirátské hnutí jako novou politickou sílu.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist