https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-a-starostove-na-kralovehradecku-odstartovali-kampan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana Královéhradecký kraj: Piráti a Starostové na Královéhradecku odstartovali kampaň

V úterý 18. května odstartovala předvolební kampaň Pirátů a Starostů. Zatímco lídr kandidátky v Královéhradeckém kraji poslanec Martin Jiránek (Piráti) náš kraj zastupoval na pražském oficiálním zahájení kampaně, vyrazili ostatní Piráti a Starostové do ulic Hradce Králové, Trutnova i dalších měst regionu. Od ranních hodin informovali své spoluobčany o kandidátech i programových prioritách koalice. Ambicí společné kandidátky je zvítězit v říjnových sněmovních volbách.

Heslem kampaně je „Vraťme zemi budoucnost“ „Musíme vyvést Česko z krize”.

Poslední rok ukázal na bolavá místa, na chaos v řízení státu i absenci dlouhodobého plánu. Musíme se zaměřit na budoucnost a dělat rozhodnutí založená na datech a dlouhodobých potřebách společnosti. Energie Pirátů a zkušenosti Starostů dokážou čelit té obrovské výzvě, která před námi v příštích letech stojí,“ vysvětluje Martin Jiránek.

Starosta Nové Paky Josef Cogan (Starostové a nezávislí), který kandiduje jako dvojka, připomíná, jak lze z centrální politiky pomáhat v regionech: „Pro náš kraj je klíčové dokončit dálnice a silniční obchvaty. Hnutí ANO dlouhých osm let ovládá všechna čtyři hlavní dotčená ministerstva: finance, místní rozvoj, dopravu i životní prostředí, která se však vzájemně nedokázala dohodnout na lepší legislativě. Tady je potřeba přitlačit.“ Doplňuje ho Martin Jiránek: „Chceme se věnovat pro náš kraj důležitému cestovnímu ruchu. Chybí nám koncepce a dlouhodobá práce na efektivním rozprostření turistů na větší území. V kraji tak máme na jedné straně „přeturistovaná” místa jako je Adršpach a na straně druhé krásná a výjimečná místa, která leží stranou zájmu a větší příliv turistů by zvládla a zároveň by to pomohlo místním podnikatelům.“

Už nyní Piráti a Starostové na východě Čech úspěšně spolupracují na úrovni Královéhradeckého kraje, kde spolu tvoří povolební koalici. „Našim společným cílem je transparentní a digitalizovaná veřejná správa. Velký důraz klademe na práci s daty a rozpočtovou odpovědnost. Zkrátka táhneme za jeden provaz i s partnery z ostatních demokratických stran. Náš kraj je laboratoř, jak by podobná spolupráce mohla fungovat i na celostátní úrovni“, pochvaluje si spolupráci 1. náměstek hejtmana Pavel Bulíček (Piráti).

Piráti a Starostové vysílají do voleb 20 kandidátů. Jedná se o odborníky z různých oborů, zkušené zastupitele a starosty i úřadujícího poslance, který se poslední čtyři roky věnoval přeměně levné české ekonomiky „montovny“ směrem k „mozkovně“ a tedy ekonomice s vyšší přidanou hodnotou. „Čeká nás nelehká doba. Stát je v ekonomickém i morálním rozvratu. Současnou krizi musíme přijmout jako výzvu pro budoucnost, jako šanci vytvořit funkční a moderní stát. Rozum už konečně musí nahradit marketingové triky. Máme zkušenosti i elán to konečně změnit,” uzavírá Josef Cogan.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist