https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-a-starostove-predstavuji-tym-profesionalu-pro-rizeni-teto-zeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Piráti a Starostové: Piráti a Starostové představují tým profesionálů pro řízení této země

22. června 2021 | Piráti a Starostové

Piráti a Starostové představují tým profesionálů pro řízení této země
22. 06. 2021 Tagy

volby sněmovna

Koalice Pirátů a Starostů oficiálně schválila své kandidáty i kandidátky do případného vládního týmu. Nominace byly dnes stvrzeny demokratickými procesy Pirátů a Starostů a následně přijaty koaliční radou. Jde o více než čtyři desítky odborníků z nejrůznějších oblastí, kteří tvoří profesionální tým pro správu této země. Jejich výběr probíhal v obou koaličních stranách řadu měsíců, během nichž byly ověřovány kompetence i zkušenosti kandidátů. Klíčové vždy bylo, aby měli nominanti co nabídnout českým občanům a dokázali se účinně zasazovat o rozvoj země, daných resortů a plnění programových vizí koalice.

„Demokratickým procesem jsem zvolili partu nejlepších expertů pro řízení této země, kteří hodlají realizovat náš koaliční program a kteří dokáží naší zemi dostat z hluboké zdravotní, ekonomické a sociální krize. Této zemi zoufale chybí kvalitní experti, kteří by ji dokázali posunout kupředu a vrátili lidem perspektivní budoucnost, kterou si každý jednotlivý občan zaslouží. Věřím, že my tyto odborníky, kteří navíc vedou či působí v našich expertních týmech, máme. Koaličních nominantů je přes čtyři desítky a z jejich řad by neměli vzejít v případě volebního úspěchu jen případní ministři, ale například i náměstci či odborní poradci jednotlivých sekcí resortů a podobně, pokud v budoucnu naše koalice daný resort bude řídit. Nelze opakovat chyby současné vládní garnitury, která střídá své představitele jak na běžícím páse, chybí ji experti s dobrým zázemím, kteří by s ní chtěli být ještě spojováni, a která zcela selhává v řízení naší země. Piráti a Starostové chtějí být pro voliče navíc maximálně čitelní, i proto občanům ještě před volbami představujeme náš tým, který vrátí zemi budoucnost,“ uvedl předseda Pirátů a kandidát na premiéra za koalici Ivan Bartoš a zároveň dodal, že vládní tým se bude v příštích měsících dále rozrůstat.

„Všichni naši nominanti ve vládním týmu jsou pro občany zárukou poctivého vedení naší země. Jsou to osobnosti, které se již osvědčily, a je za nimi vidět nespočet výsledků kvalitně odvedené práce. Přestože mají nepřeberné množství zkušeností, nepostrádají energii a zápal, které jsou pro změnu ve směřování České republiky naprosto nezbytné. V představeném týmu odborníků jsou nejen lidé, kteří dokázali pozvednout své obce, kraje, pracovití poslanci i zkušení senátoři, ale také lidé s dlouholetými zkušenostmi z podnikatelské i veřejné sféry. A pokud nám voliči dají důvěru, bude právě tento tým připraven společně vynaložit maximální úsilí, abychom prosadili programové vize a naši zemi skutečně posunuli do 21. století. Jsme schopný národ a lidé v této zemi si zaslouží, aby nás konečně vedli opravdoví odborníci,” doplnil předseda Starostů Vít Rakušan.

Kompletní abecední seznam kandidátů i kandidátek za koalici Pirátů a Starostů: https://www.pirati.cz/assets/pdf/VladniPirStan.pdf
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist