https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-podepsali-spolecny-program-evropskych-piratskych-stran
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Piráti podepsali společný program evropských pirátských stran

8. února 2019 | Pirátská strana
Svůj podpis pod společný program evropských pirátských stran pro volby do Evropského parlamentu dnes na setkání v Lucemburku připojili i zástupcí České pirátské strany. České Piráty na setkání Evropské pirátské strany kromě jiných reprezentoval lídr české kandidátky Marcel Kolaja a dvojka na kandidátce a předsedkyně Evropské pirátské strany Markéta Gregorová.

Stejně jako před pěti lety i pro letošní volby do Evropského parlamentu, které proběhnou v květnu 2019, vytvořily kandidující evropské pirátské strany společný program. Na jeho tvorbě se podílely stovky českých i evropských Pirátů. Oproti programu z roku 2014 je vidět široký záběr témat, které Piráti pokrývají – kromě reformy copyrightu či digitální agendy se tentokrát do programu dostalo široké spektrum témat od vzdělávání, životního prostředí a zemědělství, přes zahraniční politiku a obranu, dopravu, daňový systém či vesmírný program.

„Tvorbu programu jsem od loňského května koordinovala a mám radost, že jsme dnes proces úspěšně stvrdili podpisem. Na širokém spektru témat je také vidět, že jako hnutí jsme v celé Evropě dospěli do relevantní politické síly, která má jasné politické směřování: k Evropě svobodné a demokratické, ale především Evropě lidí, ne korporací či zájmových skupin,“ říká k podpisu programu Gregorová.

„Podpis memoranda třinácti evropskými stranami ukazuje skutečnou sílu pirátského hnutí. V Evropském parlamentu je ho třeba. Současný parlament totiž nedokázal reformovat autorské právo a aktuálně řešená směrnice vše jen zhoršuje. Současné archaické pojetí copyrightu nemůže být uplatněno jinak, než prostřednictvím cenzury. Naše občanská práva a základní svobody zmizí, pokud si to neuvědomíme a neprovedeme zásadní reformu copyrightu,“ řekl na tiskové konferenci Marcel Kolaja, lídr českých Pirátů do evropských voleb.

„Procházíme turbulentním vývojem daným vzestupem digitální éry. Přejeme si, aby nové technologie chránily lidskou svobodu, nikoli, aby byly zneužívány k utahování šroubů. Chceme lidskou a moderní Evropu, která bude udávat světu kurz v otázkách využívání technologií, inovací, demokracie, občanské participace a životního prostředí. Jsem přesvědčena, že hlas Pirátů v Evropě bude po květnových volbách silnější. Z celého srdce přeji českým Pirátům takový úspěch ve volbách, jaký si předsevzali,“ řekla po tiskové konferenci pirátská europoslankyně Julia Reda (Pirátská strana Německa).
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist