https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-podporuji-ustavni-stiznost-senatoru-proti-novele-stavebniho-zakona
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Piráti podporují ústavní stížnost senátorů proti novele stavebního zákona

5. září 2017 | Pirátská strana
Piráti podporují ústavní stížnost skupiny 17 senátorů, kteří minulý týden napadli u Ústavního soudu (ÚS) novelu stavebního zákona. Ta totiž omezuje účast občanů na stavebním řízení.

Senátoři mají za to, že některé paragrafy jsou protiústavní a novela jako celek nepovede ke zrychlení stavebního řízení. Piráti dlouhodobě prosazují obranu svobody, tedy i demokratické principy a zapojení lidí do rozhodování.

„Vždy budeme chránit právo obyvatel podílet se na rozhodování o životním prostředí ve svém okolí,“ říká Dana Balcarová, garantka programu pro životní prostředí České pirátské strany.

Piráti proti podobě novely již delší dobu aktivně vystupují. „Poukazujeme na protiprávnost a nefunkčnost novely. Novela totiž přináší složitější a méně transparentní rozhodování o stavbách a zásadní omezení účasti veřejnosti na rozhodování, namísto požadovaného zkrácení správních řízení a zjednodušení a zpřehlednění stávající legislativy,“ dodává Balcarová.

Pod stížností jsou podepsání také všichni čtyři senátoři zvolení s podporou Pirátů - Ladislav Kos, Libor Michálek, Václav Láska a Renata Chmelová.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist