https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-predstavili-kandidaty-a-kandidatky-ktere-nominuji-ci-podporuji-ve-volbach-do-senatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti představili kandidáty a kandidátky, které nominují či podporují ve volbách do Senátu

16. června 2024 | Česká pirátská strana
Na dnešním zahájení kampaně do Senátu a krajských voleb Piráti představili osobnosti, které se za Piráty či s jejich podporou utkají o posty senátorů a senátorek. Post senátora bude za obvod Prahy 8 obhajovat Lukáš Wagenknecht. Spolu s ním pak budou za Prahu 12 kandidovat Eva Tylová, za Litoměřicko Miroslav Jiránek, za Domažlicko Jan Janda a za Benešovsko Andrea Švojgrová. Kromě těchto pirátských kandidátů pak Piráti podpoří také obhajující senátory Marka Hilšera a Jiřího Drahoše. Nově pak za podpory Pirátů do Senátu kandidují také Michaela Tejmlová, Přemysl Rabas, Miroslav Balatka a Jiří Řehák. Kandidáty na podiu představili předseda Pirátů Ivan Bartoš a místopředsedkyně Pirátů Klára Kocmanová.

„Letos nás spolu s krajskými volbami čeká i dovolba třetiny Senátu. A Senát potřebuje náš senátorský klub jako sůl. Před pár měsíci v něm jen těsně neprošla ratifikace Úmluvy o prevenci a potírání násilí. Náš senátorský klub byl přitom jediný, který hlasoval jednomyslně pro. A to je jen jeden příklad z mnoha. Liberálně smýšlejících politiků, kteří pracují pro lidi, teď můžeme společně přivést do Senátu mnohem víc. Konzervativní Senát potřebuje náš svěží vítr. Senát potřebuje Piráty,” uvedl kandidáty a kandidátky předseda Pirátů Ivan Bartoš a dodal, že pirátští senátoři jsou dlouhodobě tahouny v boji proti korupci a neúnavně prosazují transparentnost ve veřejné správě, vždy se staví na stranu lidských práv a svobod a pomáhají maloobchodníkům a podnikatelům.

„Naši pirátští senátoři – Lukáš Wagenknecht a Adéla Šípová – se už několik let aktivně zapojují do důležitých politických a společenských témat, snaží se zvyšovat transparentnost a odpovědnost v politice a hájí práva občanů. A za to jim patří velký dík. Dnes je nám proto ctí představit kandidáty a kandidátky, které jako Piráti nominujeme či podporujeme a kteří by mohli rozšířit jejich řady. Jde o kvalitní a nesmírně schopné kandidátky a kandidáty, jejichž hlasy budou v Senátu slyšet,” navázala na Bartoše místopředsedkyně Pirátů Klára Kocmanová.

„Vždy hlasuji přesně podle toho, co jsem slíbil před volbami. Práci senátora jsem vždy dělal a budu dělat na plný úvazek. Nikdy neuhýbám ze svých hodnot a postojů. A protože nerad odcházím od rozdělané práce a pomoc lidem v obvodu mě velice naplňuje, už loni jsem se rozhodl, že budu mandát obhajovat a vykonávat ho na plný úvazek. Chci se dále podílet na tvorbě a zkvalitňování zákonů. Má vize je digitalizovaný a efektivně fungující stát bez korupce, který klade důraz na ochranu životního prostředí i na ekonomickou situaci svých občanů. Transparentnost, bezpečná a efektivní doprava, podpora maloobchodu, méně papírování, ochrana klimatu. To jsou má hlavní témata, kterým se věnuji. V současně konzervativním Senátu chci být dál jasně liberálním proevropským hlasem,“ představil svou vizi na obhajobu senátorského mandátu za Piráty Lukáš Wagenknecht.

„O Senátu se hovoří jako o pojistce demokracie, jako o instituci, která má o demokracii pečovat. O klientelismu a ukradení státu se v Senátu mlčí. Já jsem nikdy nemlčel. Dostanu-li opět důvěru občanů, ani teď rozhodně mlčet nebudu. Vážím si podpory Pirátů, nenecháme se umlčet a věřím, že budeme společně bojovat, abychom stát vrátili lidem,“ slíbil ve své řeči Marek Hilšer, který chce svůj post senátora za Prahu 2 obhájit za podpory Pirátů.

S podporou Pirátů bude svůj senátorský post obhajovat také Jiří Drahoš: „Byl bych rád, aby v Senátu posilovalo liberálně demokratické křídlo. Propto jsem se rozhodl kandidovat i v dalším období a kolegové Lukáš Wagenknecht a Adéla Šípová mohou potvrdit, že velmi často zastáváme i při hlasování stejné názory. Proto velmi děkuji za podporu Pirátské strany a těším se na spolupráci.”

„Dlouhodobě občanům pomáhám hájit jejich práva a životní prostředí proti zájmům developerů, velkých korporací, ale i před problematickými rozhodnutími veřejné správy. A v tom chci pokračovat i jako senátorka. Senát potřebuje podpořit liberální sílu. Řada zákonů pro obranu práv lidí i proti násilí neprošla, protože chyběly potřebné hlasy, jeden i za můj senátní obvod. Budu vaším hlasem v Senátu za práva občanů a nikoli velkých korporací, pro větší ochranu lidí, zejména žen, dětí a seniorů před násilím,” představila svůj cíl do senátních voleb pirátská zastupitelka Eva Tylová, která do senátu kandiduje za obvod číslo 17, jehož jádro tvoří Praha 12 a okolí.

„Kandiduji sice jako nestranický kandidát, ale jsem rád, že jsem našel společnou řeč i s Pirátskou stranou. Věřím, že každá společnost se musí vyvíjet a učit se na cestě, kterou kráčí. Věřím, že lidé ve zdravotnictví mohou pomoci i ve vývoji společnosti. A věřím, že i já své zkušenosti, které jsem získal ve zdravotnictví, přetavím do práce v Senátu. Přeji nám všem, abychom stále drželi směr a cíle za které bojujeme. A abychom nadále měli odvahu prosazovat rozhodnutí, která přinesou řešení lidem ač je možné, že se takovými rozhodnutími znelíbíme. Ale toho se nesmíme zaleknout!,“ řekl ke své kandidatuře za Litoměřicko Miroslav Jiránek.

Andrea Švojgrová, která usiluje o post senátorky za Benešovsko, uvedla: „V Senátu chci zasednout proto, že chci řešit neodkladnou reformu zdravotnictví. Už se nechci dívat na to, jak ve zdravotnictví probíhá rozklad a nedostupnost zdravotní péče. Chci mít možnost ovlivnit, kam české zdravotnictví směřuje. Protože jsem přesvědčená, že Česká republika má šanci projít touto reformou se ctí. Přijďte prosím k volbám a posilte liberální kandidáty do Senátu.“

Představení kandidátek a kandidátů do Senátu zakončil skrze video domažlický kandidát do Senátu Jan Janda, který se akce nemohl zúčastnit osobně: „Já jsem Jan Janda a chci pod vlajkou Pirátů získat senátorský mandát. Všem kandidátům za Piráty přeji úspěch, radost a chuť do kampaně a pak disciplínu, disciplínu a disciplínu. Pomáhejme si navzájem. Jestli je krajská kandidátka jako hokejový tým, pak senátoři jsou brankáři svých obvodů. Držme kurs. Pustíme se na ně. A neztrácejme odvahu dělat, co je správné,” vzkázal skrze video.

Volby do Senátu Parlamentu České republiky proběhnou 20. a 21. září. Lidé budou své zástupce do horní komory volit ve 27 senátních obvodech.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist