https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-slavi-uspech-v-krajskych-volbach-maji-pres-sto-zastupitelu.darilo-se-i-jejich-kandidatum-do-senatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti slaví úspěch v krajských volbách, mají přes sto zastupitelů. Dařilo se i jejich kandidátům do Senátu

3. října 2020 | Česká pirátská strana
Piráti výrazně uspěli v krajských volbách, mají přes sto zastupitelů. V prvním kole senátních voleb zaznamenala největší úspěch Adéla Šípová, která v kladenském obvodu postupuje z prvního místa. „Mám velkou radost, že nám lidé opět dali důvěru, a mohli jsme tak splnit naše předsevzetí, tedy mít po volbách nejméně 100 krajských zastupitelů. Pokořili jsme tím další metu politiky a máme skvělou šanci propojit naši sněmovní, senátní, krajskou i komunální agendu v zájmu našich občanů. Jsme za to hluboce vděční a věříme, že důvěru voličů nezklameme, stejně jako jsme nezklamali v minulosti. Děkujeme všem, kteří přišli k volbám a také všem, kteří Piráty na cestě doprovázejí, fandí nám a pomáhají nám uskutečnit naše cíle,“ okomentoval výsledky předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Piráti nabízí v krajích otevřené a transparentní vedení bez korupce či trafik, jenž bude naslouchat místním obyvatelům. Budeme se zasazovat o zpřístupňování informací pro občany, zkvalitnění zdravotních i sociálních služeb, lepší dostupnost bydlení, využívání nových technologií i zapojení místních lidí do rozhodování. Je vidět, že voliči stojí o změnu a chtějí spolu s námi konečně vybudovat kraje, na které budeme moci být hrdí,“ popsal Bartoš s tím, že je rád také za úspěch kandidátů na senátory.

„Tři z našich kandidátů do Senátu postupují do druhého kola voleb. Konkrétně Adéla Šípová, Daniel Kůs a David Smoljak, který jde do klání s podporou Pirátů, TOP 09 a STAN. Adéla a David získali dokonce ve svém obvodu nejvíce hlasů. Uspěla i pětice dalších senátních kandidátů, které za Piráty podporujeme. Jsme vděční, že lidé ocenili naši dlouholetou práci jak na krajské, tak sněmovní i evropské úrovni. A prosíme, ať dají našim kandidátům hlas i za týden v druhém kole senátních voleb,“ dodal předseda Pirátů.

Na tiskové konferenci k volebním výsledkům vystoupila také Adéla Šípová. „Velice bych chtěla poděkovat všem voličům, kteří do mě vložili svou důvěru, stejně tak děkuji všem lidem, kteří mi pomáhali v kampani. Můj program stojí na třech hlavních pilířích: sociální politice, péči o životní prostředí a transparentním hospodaření s veřejnými financemi. Slibuji, že za tyto priority se poperu a budu je v zájmu občanů našeho kraje neúnavně prosazovat. Prosím všechny, aby mi dali hlas i v druhému kole voleb, a pomohli mi tak můj program naplnit,” uvedla Šípová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist