https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-ve-zlinskem-kraji-zahajili-kampan-pro-lepsi-budoucnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti ve Zlínském kraji zahájili kampaň PRO LEPŠÍ BUDOUCNOST

25. června 2024 | Česká pirátská strana
Piráti dnes oficiálně zahájili svou kampaň do krajských voleb s heslem “PRO LEPŠÍ BUDOUCNOST”. Kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová spolu s dalšími klíčovými kandidáty představili své hlavní programové priority a cíle, které mají za cíl řešit současné vážné problémy Zlínského kraje.


Závažné problémy vyžadují okamžitá řešení

„Zlínský kraj a celá republika čelí vážným problémům. Náš kraj bude do roku 2030 nejstarším v ČR, mladí lidé zde nemají příležitosti a odcházejí za lepším jinam. Domovům pro seniory chybí lůžka a problémy s bydlením snad ani nemusím zmiňovat. Takže ne. Nebudu tady malovat růžovou budoucnost – jsme na tom špatně a přesně to jsme přišli zvrátit,“ uvedla při zahájení kandidátka na hejtmanku Hana Ančincová.


Pražské platy ve Zlínském kraji přesvědčí mladé, aby neodcházeli jinam

„Investujeme miliardy do modernizace vzdělávání v Baťově Univerzitě, spolupracujeme s místními firmami a podporujeme inovace, aby mladí lidé viděli svůj budoucí domov právě zde, ve Zlínském kraji. Díky těmto investicím vzniknou pracovní pozice s vysokou přidanou hodnotou a platy srovnatelné s Prahou,“ shrnuje jednička pirátské kandidátky Hana Ančincová i k nové masivní investici ONSEMI v Rožnově pod Radhoštěm a dodává k plánům s podporou v bydlení: „Naším hlavním cílem je nyní zajistit dostupné bydlení pro všechny. Rozšíříme nabídku kvalitního a cenově dostupného bydlení, podpoříme obecní výstavbu sociálního, komunitního a seniorského bydlení. Začínáme vytvářet fond na podporu obecního bydlení, aby nikdo nebyl na vedlejší koleji.“


Priority Pirátů pro Zlínský kraj

Piráti představili pět hlavních programových priority:

Dostupné a kvalitní zdravotnictví a sociální služby
* Zajistit dostatek zdravotní péče v dojezdové vzdálenosti.
* Transparentnost hospodaření nemocnic a péče o důstojné stáří občanů.
* Navyšovat počet lůžek v domovech pro seniory a i nadále zvyšovat podporu terénních služeb.

Dostupné bydlení pro všechny
* Rozšíření nabídky kvalitního a cenově dostupného bydlení.
* Podpora obecní výstavby sociálního, komunitního a seniorského bydlení.

Kraj plný příležitostí
* Podpora růstu a rozvoje lokálního hospodářství.
* Investice do vzdělávání a spolupráce s místními firmami a univerzitami.
* Vytváření kvalitních pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou.

Moderní a propojená infrastruktura
* Modernizace a zlepšení dopravní infrastruktury, včetně silnic, mostů a cyklostezek.
* Zavedení moderní veřejné dopravy s možností bezkontaktní platby.
* Podpora udržitelných a adaptačních řešení v oblasti životního prostředí

Digitalizace a transparentní úřady
* Zjednodušení byrokracie a zpřístupnění úřadů občanům prostřednictvím online služeb.
* Transparentní účty, faktury a všechny informace veřejně k dispozici.

„Spolupráce s Univerzitou Tomáše Bati, University of Texas a dalšími vzdělávacími institucemi je pro nás zásadní. Naše investice do vzdělávání jsou klíčové pro transformaci Zlínského kraje na dynamické a prosperující centrum. Díky tomu dokážeme přilákat nové investory a vytvořit pracovní místa s vysokou přidanou hodnotou. Součástí plánu je rozvoj nových zón, jako jsou Zóna Malenovice a Březnická, což přinese mladým lidem příležitosti a důvod zůstat ve Zlínském kraji,” dodává k prioritám pro lepší budoucnost jednička kandidátky.

Cílem Pirátů je dosáhnout moderního a udržitelného Zlínského kraje, který se bude starat o své občany a jejich zájmy. „Piráti se narozdíl od minulého vedení kraje, zaměřují na reálné potřeby našich občanů. Na vytvoření kvalitních pracovních míst a příležitostí, aby tady lidi vůbec chtěli žít. Chceme, aby Zlínský kraj byl místem, kde se žije dobře, kde se lidé cítí bezpečně a mají k dispozici kvalitní služby. Naše práce má jasný cíl: lepší budoucnost pro všechny obyvatele Zlínského kraje.“ uzavřela Hana Ančincová.

Celou kandidátku najdete na https://zlinsky.pirati.cz/krajske-volby-2024/. Celý plán pro Zlínský kraj najdete na https://zlinsky.pirati.cz/krajske-volby-2024/?secondary-view=program

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist