https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-zahajili-kampan-do-krajskych-voleb-s-heslem-nabijime-vysocinu-cistou-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti zahájili kampaň do krajských voleb s heslem “Nabíjíme Vysočinu čistou energií”

18. června 2024 | Česká pirátská strana
Dnes ve 13:30 proběhlo v Jihlavě v Parku Gustava Mahlera zahájení krajské kampaně Pirátů z Vysočiny. Akce začala tiskovou konferencí, na které bylo představeno hlavní motto kampaně. Na konferenci, kterou vedla současná náměstkyně hejtmana Hana Hajnová, se představilo čelo pirátské kandidátky a také speciální návštěva v podobě pirátské poslankyně a první místopředsedkyně strany Kláry Kocmanové. Ta se dopoledne rovněž účastnila kulatého stolu na téma duševního zdraví v Moravských Budějovicích.

„Do krajské kampaně vstupujeme se silným týmem i odhodláním ukázat našim voličům, že jim máme co nabídnout. Naším heslem je, že “nabíjíme Vysočinu čistou energií”, která se pojí nejen s rozvojem energetické soběstačnosti kraje s pomocí obnovitelných zdrojů, ale i s naším čistým štítem, protože jsme stále jedinou stranou bez korupce,“ uvedla akci Hana Hajnová (Piráti). “Prioritou pro příští období je pro nás dostupnost služeb, zejména těch zdravotních od zubařů po psychology a podpora rozvoje technologických firem, aby na Vysočině vznikalo více lépe placených pracovních míst, díky kterým se nám na Vysočinu budou vracet mladí lidé,” vypíchla Hajnová své priority.

O úspěchy na poli vzdělávání a digitalizace se podělil Jan Břížďala, současný pirátský radní pro oblast školství. “Díky naší soustavné práci v uplynulých 4 letech jsme se letos dostali mezi nejúspěšnější kraje v přijímání uchazečů na střední školy. 97% žáků se dostalo už v prvním kole na školu, kterou si vybrali. Povedlo se nám to hlavně díky navyšování kapacit poptávaných oborů celkem o 1121 míst a v rozšiřování oborů bych rád pokračoval,” uvedl Jan Břížďala. Pod jeho vedením došlo jednak k rozšíření gymnázií, k založení 7 nových lyceí a také ke vzniku nových oborů jako praktická sestra v Pelhřimově či IT v Havlíčkově Brodě.

Jako důležité vnímají Piráti také téma duševního zdraví, které nese psychoterapeutka z Moravských Budějovic Barbora Pipášová: “Jako Piráti chceme zvyšovat dostupnost služeb pečujících o duševní zdraví tak, aby k nim měli přístup všichni lidé z Vysočiny, bez ohledu na to, kde žijí nebo kolik je jim let. Budeme na školách prosazovat programy zaměřené na péči o vztahy ve třídách, aby se našim dětem lépe studovalo. Budeme rozvíjet podporu pro rodiny tak, aby každý rodič mohl a věděl kam se obrátit na odbornou pomoc, pokud si nebude vědět rady. Chceme efektivně propojovat oblast školství, sociální a zdravotnickou, protože lidský život nelze dělit do kategorií.”

Na tiskové konferenci vystoupila i poslankyně a první místopředsedkyně Pirátské strany Klára Kocmanová, která silně akcentovala boj za práva obcí v procesu výběru lokality pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů: “Pro mě bylo a je zásadní, aby byl proces výběru úložiště transparentní a zahrnoval dialog s dotčenými obcemi. I proto jsem byla spolunavrhovatelkou pozměňovacího návrhu zákona, který by postavení obcí posílil, ten ale bohužel neprošel. To ale neznamená, že bychom měli boj za transparenci tohoto procesu vzdát. Naopak. Piráti jsou hlídací psi demokracie a jsem ráda, že společně s Hankou Hajnovou celý proces dále bedlivě sledujeme. Setkám se kvůli tomu dnes i se zástupci obcí v lokalitě na Čeřínku, což je odsud z Jihlavy na dohled a děkuji paní starostce Šteflové z Rohozné, že nás vezme i na obhlídku do terénu do míst, kde by měl stát případný povrchový areál.”

Klára Kocmanová se krátce vrátila i ke kulatému stolu duševního zdraví a připomněla, že v ČR trpíme palčivou nedostupností dětských psychiatrů. Otázka nedostatečných kapacit v psychologii i psychiatrii má své dopady do mnoha oblastí a je právě na zákonodárcích, aby začali hledat řešení, například úpravou legislativy, která by do systému přivedla více odborníků.

Zahájení zakončila lídryně Pirátů Hanka Hajnová: “Věřím, že tento tým bude v zářijových volbách úspěšný a jsem nesmírně ráda za práci, kterou děláme a sliby, které plníme. Přinášíme Vysočině čistou energii, kterou mnozí z kandidátů na Vysočině již reprezentují na pozicích krajských, městských či obecních zastupitelů.“

Celou kandidátku včetně volebního programu najdete na našich webových stránkách https://vysocina.pirati.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist