https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pirati-zverejnili-aktualni-navrh-narodniho-planu-obnovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká pirátská strana: Piráti zveřejnili aktuální návrh Národního plánu obnovy

22. března 2021 | Česká pirátská strana
Národní plán obnovy má rozhodnout o osudu 182 miliard korun, které může Česká republika čerpat ze záchranného evropského fondu Recovery and Resilience Facility. Granty Evropské unie jsou jedinečnou příležitostí, jak využít současnou krizi k modernizaci ekonomiky. Piráti trvale akcentují především nutnost dokončení digitalizace, zavádění robotizace, regeneraci brownfieldů nebo změnu přístupu v zemědělství a k ochraně krajiny. Již na konci roku 2020 Piráti po vládě žádali předložení finálního plánu, který však dosud nebyl vypracován. Dokument, který je níže ke stažení, nabízejí Pirát k připomínkování odborné i laické veřejnosti. V pátek 26. března se k plánu obnovy uskuteční mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, kterou inicioval pirátský poslanec a místopředseda Výboru pro evropské záležitosti František Kopřiva.

Připomínky posílejte na příslušné gesční týmy (https://www.pirati.cz/tymy/), případně Danielu Kolářovi (daniel.kolar@pirati.cz).

* Kapitoly Národního plánu obnovy ke stažení ve formátu .zip - https://www.pirati.cz/assets/zip/01_word.zip
* Tabulka přehled komponent Národního plánu obnovy k 16. 3. 2021 - https://www.pirati.cz/assets/zip/Komponenty%20NPO_16032021.xlsx
* Tabulka předpokládaných nákladů - https://www.pirati.cz/assets/zip/M-T.XLSX

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist