https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/piratka-balcarova-klimatickou-zmenu-musi-evropa-resit-spolecne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pirátská strana: Pirátka Balcarová: Klimatickou změnu musí Evropa řešit společně

26. března 2019 | Pirátská strana
Generální ředitel pro oblast klimatu Evropské komise Raffaele Mauro Petriccione dnes na pozvání předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dany Balcarové diskutoval s poslanci a senátory o evropské vizi Čistá planeta pro všechny. „Vize má odstartovat kvalifikovanou diskuzi v celé EU o nezbytných opatřeních v souvislosti s klimatickou změnou a umožnit, aby EU přijala do začátku roku 2020 nové cíle dle Pařížské dohody. Vize Čistá planeta představuje prosperující, konkurenceschopnou a klimaticky neutrální evropskou ekonomiku, které chce EU dosáhnout do roku 2050,“ uvedla Balcarová.

„Dnes jsme s panem Petriccionim, poslanci i senátory debatovali o strategické vizi Čistá planeta pro všechny a o postoji Vlády ČR ke klimatickým změnám. Pana Petriccioniho jsem pozvala poté, co vědecký klimatický panel IPPC zveřejnil zprávu o tom, že klimatická změna postupuje mnohem rychleji a následky mohou být dramatické,“ uvedla v úvodu tiskové konference Pirátka Balcarová.

Raffaele Mauro Petricciani následně zdůraznil, že klimatické změny budou mít dopad na celou společnost. Evropa potřebuje reagovat, i když sama celý proces nezvrátí – ukáže ale cestu ostatním. Evropská komise proto představila analýzu toho, co EU může proti změnám podniknout. Studenti, kteří před nedávnem protestovali za opatření proti změnám klimatu, budou v roce 2050 padesátníci a kvalitu jejich života ovlivní právě to, jak se ke změně postaví současná vláda a politici.

„K výzvám klimatické změny se musí Evropa postavit společně. Bohužel, česká vláda se v oblasti klimatu chová nezodpovědně a riskuje naši budoucnost. Obávám se, aby nás její kroky neuvrhnuly do izolace a ustrnutí v současné pozici energetického skanzenu,“ zdůraznila Balcarová a dodala: „Na zítřejší schůzi Piráti navrhli pevné zařazení bodu, během kterého budeme žádat vládu o stanovisko k opatřením proti klimatické změně. Chceme, aby vláda jasně deklarovala svůj postoj a do měsíce Sněmovně předložila informace o konkrétních krocích reagujících na klimatickou změnu.“

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist