https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pitna-voda-docasne-pristresky-a-hygienicke-balicky-putuji-do-tezko-pristupnych-oblasti-sbirka-pro-lidi-postizene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE: Pitná voda, dočasné přístřešky a hygienické balíčky putují do těžko přístupných oblastí. Sbírka pro lidi postižené zemětřesením v Indonésii pokračuje

10. prosince 2018 | Diakonie ČCE
Autor: Ivana Dingová, tel: 731 621 439
Ačkoliv události v Indonésii zmizely z titulních stránek českých médií, naše veřejná sbírka je stále aktivní a je možné přispívat. Číslo účtu veřejné sbírky: 292949292/0300, variabilní symbol pro Indonésii: 321. Přispět můžete i online (https://www.diakoniespolu.cz/darovaci-formular/?projectId=117).

28. října zasáhlo Indonéský ostrov Sulawesi ničivé zemětřesení a následné tsunami, které mělo za oběť více jak 2 000 lidí a dalších 70 tisíc lidí vyhnalo ze svých domovů. Otevřeli jsme sbírku na pomoc lidem zasaženým katastrofou a díky našemu členství v ACT Alliance jsme se připojili k platformě ACT Indonesia Forum, která zajišťuje a koordinuje humanitární pomoc na místě. Lokálně v oblasti zasažené zemětřesením působí tři naši partneři - CWS, Pelkesi a YAKKUM/YEU.

CWS denně dodává do města Palu a oblasti Sigi 60 000 litrů pitné vody pro více jak 4 200 lidí. Dále v oblasti rozdistribuovala stovky plachet, lan, matrací a dalšího materiálu na výstavbu dočasných přístřešků a stovky hygienických balíčků. Organizace Pelkesi a YAKKUM pak v postižených oblastech nasadily deset zdravotnických týmů složených z lékařů, zdravotních sester a dobrovolníků, které se věnují jak lidem v akutním ohrožení, tak prevenci šíření infekčních onemocnění.

Pomoc na místě nekončí. Pokračuje distribuce materiálu pro přístřešky do dalších oblastí, stále probíhá distribuce hygienických balíčků, čisté vody a mobilních latrín. Prioritou je zdravotní pomoc se zaměřením na včasné odhalení možných ohnisek nákazy infekčními chorobami. Vzhledem k tomu v jakých podmínkách jsou lidé nyní na místě nuceni žít, je to naprosto nezbytné. Zdravotníci také poskytují pomoc lidem v domácnostech, kteří mají omezenou mobilitu.

Na veřejnou sbírku našeho střediska od vyhlášení pomoci pro Indonésii zaslali jednotliví dárci i farní sbory dosud přes 280 tisíc Kč. 200 tisíc Kč na podporu lidí v zasaženém Sulawesi uvolnila také ČCE a tyto prostředky již byly urgentně zaslány na místo. Děkujeme všem dárcům za rychlost a štědrost, se kterou věnovali své peníze. Velmi si toho vážíme. Peníze ze sbírkového účtu odešleme po ukončení sbírky na začátku roku 2019.
Ivana Dingová, tel: 731 621 439 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist