https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/po-limitech-dalsi-pochybeni-ministra-brabce-otevira-dvere-vystavbe-kanalu-dunaj-odra-labe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Po limitech další pochybení ministra Brabce: otevírá dveře výstavbě kanálu Dunaj-Odra-Labe

8. února 2016 | Strana zelených
Autor: Jan Žáček
Strana zelených vyjadřuje znepokojení z výsledku jednání vlády, která i přes jasný požadavek Evropské komise neschválila zařazení Labského údolí v Ústeckém kraji a louky u Přelouče se Slavíkovými ostrovy do seznamu evropsky významných lokalit Natura 2000. Ministr Brabec tak otevírá cestu betonovému byznysu ve výstavě kanálu Dunaj-Odra-Labe.

Česká vláda nezařadila přírodně unikátní lokality Labského údolí a Slavíkových ostrovů do seznamu Natura 2000. Toto rozhodnutí ve prospěch betonové lobby a prezidenta Zemana, kteří se snaží o výstavbu ekonomicky nesmyslného kanálu Dunaj-Odra-Labe, vystavuje Česko riziku citelných sankcí ze strany Evropské komise. SZ proto vyzývá vládu ČR k revokaci tohoto rozhodnutí.

„České republice hrozí za nesplnění smluvních závazků s EU, že přijde o část evropských dotací na ochranu přírody a některé dopravní stavby, navíc bude platit pokutu ve výši 10 000 EUR denně. Ustupovat snahám o splavnění Labe výstavbou jezů v době, kdy vody enormně ubývá a koryto řeky bývá velice často na minimálním stavu vody, považuji za neuvěřitelné pochybení ministra Brabce, podobné nedávnému rozhodnutí o prolomení těžebních limitů hnědého uhlí v Ústeckém kraji,“ říká Daniel Pitek, člen předsednictva SZ a soukromý zemědělec z Ústeckého kraje.
Jan Žáček tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist