https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podekovani-a-apel-na-vladu-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dreiländerinfrastrukturverein Schwarzenberg am Böhmerwald
Bayern – Oberösterreich - Südböhm: Poděkování a apel na vládu v Praze!

8. srpna 2011 | Dreiländerinfrastrukturverein Schwarzenberg am Böhmerwald
Bayern – Oberösterreich - Südböhm
Děkujeme pražské vládě a Správě Národního parku Šumava za to, že jste nenechali Šumavu těmto samozvaným „ochráncům kůrovce“ a „ekologům dobrého pocitu“, jejichž zjevným cílem je vytvořit ze Šumavy „šumavskou divočinu“, aby viděli, co se za několik století stane. Slabšímu se musí pomáhat. Zde je tím slabším jednoznačně strom.

Vzdávat se v dobách ochrany klimatu tisíců dárců kyslíku je nezodpovědné. Jediný strom, je jedno, zda jehličnatý, nebo listnatý, má povrch listů o ploše přibližně 1200 m2! Je nezodpovědné se tohoto vzdávat.

Na jediném hektaru plochy lesa se tedy vzdáváme – pokud to vidíme optikou předchozí věty – minimálně 25 hektarů plochy zeleně.

Ale to ještě není všechno. Díky nesmyslnému požadavku nechat v lese ležet také mrtvé dřevo problém dostává apokalyptické rozměry. „Mrtvé“ totiž neznamená mrtvé, ale ztrouchnivělé a tak vzniká CO2 v množství 4 tuny ročně na hektar.

U aktuálně poškozené plochy lesa o rozloze přibližně 20.000 ha v Bavorsku a České republice je to 80.000 tun CO2/rok…. To je nezodpovědné.

Než získat „certifikát kvality“ IUCN, jedná se ostatně o soukromou organizaci, jejíž založení podnítili fundamentální biologové ve 20. letech (také požadavek na jádrové zóny), pak bychom se měli raději tohoto certifikátu vzdát a raději zachránit les a tím i národní park.

„Raději národní park bez certifikátu kvality, než certifikát kvality bez národního parku“.

Aktivisté rakouské partnerské organizace Hnutí Duha, Global 2000, (obě organizace jsou členy Friends of the Earth) se již před 25 lety přivazovali řetězy ke stromům, aby zabránili výstavbě středně velké vodní elektrárny na řece Traun u města Lambach!
Výslovně děkujeme vládě za dosavadní podporu Správy národního parku a důrazně apelujeme na to, aby tato podpora pokračovala ve smyslu zachování živého lesa.
Bylo by zapotřebí se vážně zamyslet nad požadavky na náhradu škod od těchto aktivistů. Tyto organizace mají totiž v Bruselu dostatečné množství prostředků a lobbovací síly.

Walter Höllhuber
předseda

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist